У Вінниці триває проєкт «Код безпеки». Психологи та соцпедагоги коледжів і профтехів пройшли навчання з медіаграмотності й кібербезпеки — за підтримки міськради

Медіаграмотність та цифрова безпека — у фокусі уваги освітян. У Вінниці триває реалізація проєкту «Код безпеки», що його впроваджує служба у справах дітей ВМР разом із ГО «Інноваційна дія». Другий воркшоп зібрав психологів та соціальних педагогів коледжів і профтехів для обговорення сучасних викликів у цифровому середовищі.

«Це вже другий воркшоп у межах проєкту “Код безпеки”. Перший разом з ГО “Інноваційна дія” ми організували для підлітків училищ та коледжів міста. На цей раз охоплюємо педагогічні колективи: психологів та соціальних педагогів навчальних закладів, щоб вони доносили почуту інформацію безпосередньо до студентів. Проєкт “Код безпеки” направлений на підвищення рівня медіаграмотності у середовищі підлітків, їхніх батьків та педагогів, а також його мета – запобігання злочинам, направлених проти основ національної безпеки. Наразі триває війна, ворог залучає дітей та молодь, які шукають легкий заробіток, до протиправних дій. Це є викликом для суспільства і, ми, як дорослі, маємо зробити так, щоб діти не йшли на це, були свідомими та могли убезпечити себе від ризиків», – зазначила начальниця відділу превентивної роботи Служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Марценюк.

Воркшоп зібрав близько 30 слухачів – педагогів та психологів. Спікером другого тренінгу став педагог, експерт з медіаграмотності Сергій Роїк. Залучаючи практичні інструменти та роботу у групах, він поділився своїми знаннями та допоміг учасникам опанувати навички медіаграмотності та безпеки в інтернеті.

Самі педагоги та психологи навчальних закладів зазначають, що ця тема наразі надзвичайно актуальна.

«Минулого разу на такому воркшопі я була разом із студентами. Їм було дуже цікаво. Думаю, що безпека в інтернеті – надважлива тема не тільки для молоді, але й для викладачів та й загалом для усіх. Наразі є багато ризиків у мережі і ми маємо знати, як їм протистояти. Цю інформацію ми маємо донести нашим студентам, щоб убезпечити їх від протиправних дій. Коли людина озброєна знаннями, їй легше протистояти небезпекам», – говорить соціальна педагогиня Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА Оксана Зубатюк.

Проєкт «Код Безпеки» є одним із переможців у воркшопі «А давайте СПІЛЬНО?», проведеного Фондом громади «Подільська громада» у партнерстві з Мережею ОГС «Місто змістів» та департаментом кадрової політики ВМР у межах конкурсу проєктів «Посилення Українських Фондів Громад» у рамках Угоди про грант між Фондом Ч.С. МОТТА та ГО «ІСАР Єднання».

Джерело – новини ВМР
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin