Сергій Моргунов: «Вінниця матиме ще одного побратима в Європі – німецьке місто Карлсруе» За інформацією ВМР

Нові економічні зв’язки потрібні для нашої громади та зміцнення країни під час війни. Учора Муніципальна рада німецького міста Карлсруе одностайно затвердила рішення про наміри встановити дружні контакти. Відповідний проєкт місто розглядало ще у квітні. Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук та телеграм.

За словами міського голови, потенційно бізнес обох громад може співпрацювати у сфері ІТ, харчовій галузі, відновній енергетиці. Відправною точкою партнерства теж можуть стати культурні та освітні обміни.

«Також ми готові до спільних проєктів у сфері міської мобільності та просторового розвитку. Карлсруе відрізняє якісна велосипедна інфраструктура, мережа громадського транспортного, інклюзивність міського простору», – зазначив Сергій Моргунов та додав: «До речі, у Карлсруе є підземні трамвайні маршрути, і це цікавий досвід. Адже екологізація транспорту – одна з цілей нашої Стратегії 3.0, яку ми розробляли ще до повномасштабного вторгнення рф. І ми працюємо зі швейцарським Цюрихом щодо оновлення рухомого складу трамваїв».

Своєю чергою німецькі партнери прагнуть висловити солідарність Вінницькій громаді, підтримати євроінтеграційні прагнення, а також зробити свій внесок у відбудову України.

У знак поваги до нашої країни та приїзду української делегації на ратуші підняли синьо-жовтий прапор, повідомив Сергій Моргунов.

Окрім того, за словами міського голови, серед кандидатів на побратимство були й інші обласні центри України, але саме з Вінницею вже налагоджені дружні контакти на рівні родин та громадських організацій. Німецьких партнерів також привабила інноваційність та проєвропейськість нашого міста.

«Це чіткий сигнал з усіх сторін, що ми вступаємо в контакт», – підкреслив мер Карлсруе Франк Ментруп.

Також Карлсруе має намір інвестувати близько 50 тисяч євро для зміцнення нових партнерських відносин з Вінницею.

«Ми вже запросили колег з Карлсруе до нашого чудового міста і будемо раді бачити німецьку делегацію. У нас багато можливостей для обміну ідеями. Сподіваюсь, що після Перемоги партнерство тільки набиратиме обертів», – написав очільник громади та додав: Ми вдячні всім міжнародним партнерам, які підтримують Україну у боротьбі з терористичною росією. І дружба на рівні громад – ще один крок до єдності Європи».

Довідка

Карлсруе – це одне з найбільших міст в регіоні Баден-Вюртемберг, в якому мешкає близько 308 тисяч людей, що трохи менше, ніж у Вінниці.

У Німеччині його ще називають «резиденцією права»: тут розташовані федеральні суди та Генпрокуратура. У Карлсруе працює і найстаріший технічний університет країни.

Це місто – на Рейні. Карлсруе – другий за величиною річковий порт Німеччини та важливий залізничний вузол.

Це перший побратимський зв’язок Німеччини з Вінницею.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin