Вінницький мер Сергій Моргунов провів чергове засідання оперативного штабу з підготовки до наступного опалювального сезону

Вінницька міська територіальна громада активно готується до наступного осінньо-зимового періоду. Відповідні комунальні служби та підприємства докладають усіх зусиль для того, аби наступний опалювальний сезон Вінниця пройшла гідно. Так, 5 вересня, міський голова Сергій Моргунов провів чергове засідання оперативного штабу з підготовки до наступного опалювального періоду. З головного: об’єкти критичної інфраструктури максимально забезпечують генераторами, заготовляють запаси твердого палива, 30 шкіл міста визначені як муніципальні Пункти незламності, триває робота над додатковим захистом об’єктів критичної інфраструктури.

«Розуміємо, що зовсім скоро ворог може активізуватися, аби знову спробувати залишити нас без тепла та світла у осінньо-зимовий період. Сили оборони зроблять все можливе, щоб закрити українське небо. Але й ми маємо бути готові до різних ситуацій. Продовжуємо працювати – злагоджено та оперативно. Так пройти найближчу зиму буде легше», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Під час засідання оперативного штабу з підготовки до опалювального сезону директори підприємств відзвітували про виконану роботу та стан готовності громади до холодної пори року.

Генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик зазначив, що підприємство фактично готове до наступного опалювального періоду. Окрім того, він додав що, в межах підготовки, тепловики приділили велику увагу заходам з енергоефективності та енергонезалежності. Зокрема завдяки співпраці з Міжнародною організацією з міграції ООН на двох газових котельнях міста вдалось облаштувати енергоефективні економайзери. Що дозволяють забезпечити економію природного газу під час опалювального періоду. Також завдяки співпраці з USAID Проєкт енергетичної безпеки вдалось забезпечити підприємство генераторами.

Генеральний директор КП «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов зазначив, що підприємство наразі сформувало близько 80% від усього запасу дров. На випадок можливого блекауту також встановили й підключили генератори та провели з персоналом відповідне навчання з їх експлуатації.

У межах підготовки громади до холодів працівники КП «Вінницяоблводоканал» здійснювали заміну мереж водопостачання та каналізації. Директор підприємства Дмитро Кістіон зазначив, що наразі стан готовності до наступного опалювального періоду складає понад 80%.

Окрім того, також обговорили й питання стабільної подачі електроенергії та газу в оселі вінничан. Представники АТ «Вінницяобленерго» та АТ «Вінницягаз» зазначили, що фахівці їхніх підприємств продовжують працювати над підготовкою своїх секторів до холодів, а також впровадженню безпекових заходів.

Зокрема, представник АТ «Вінницяобленерго» зазначив, що підприємство розробило та надалі опрацьовує спільний алгоритм з КП «Вінницязеленбуд» щодо використання обрізаного гілля. Зрізане гілля на вулицях міста відправляють на обробку для подальшого використання. З нього заготовляють запаси твердого палива (щепи і дров). Також з працівників підприємства сформовано 5 бригад, які реагують на аварійні ситуації. У випадку потреби їх кількість збільшать до 9.

Не менш важливою є й підготовка вулично-шляхової мережі до зимового періоду. Так, директор департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Юрій Семенюк зазначив, що для посипання вулиць та доріг під час заморозків комунальники використовують різні суміші, зокрема піско-соляну. Наразі на базі Вінницького шляхового управління є 1,5 тонн солі — це залишки з попередніх періодів.

«Щоб поповнити ці запаси, вже провели тендерну процедуру щодо закупівлі додаткових 1330 тонн – це знадобиться, щоб приводити до ладу вулично-щляхову інфраструктуру як у Вінниці, так і на приєднаних територіях у разі ускладнення погодних умов. Паралельно наші спеціалісти вже підготовили 102 одиниці спецтехніки до зими», – сказав він.

До опалювального періоду готують заклади освіти та охорони здоров”я. Зокрема 30 шкіл міста визначені як муніципальні Пункти незламності, там встановлюють генератори. У цих закладах освіти підготовлюють харчоблоки (кухні), де у випадку надзвичайної ситуації зможуть поїсти і випити теплого чаю всі охочі.

Також йшлось про забезпечення об’єктів критичної інфраструктури генераторами: і коштом місцевого бюджету, і за підтримки міжнародних донорів. Триває робота над додатковим захистом об’єктів критичної інфраструктури.

Для довідки

Оперативний штаб з підготовки до наступного опалювального періоду об’єднує комунальні підприємства критичної інфраструктури, відповідні департаменти, комунальні підприємства обласної власності, які подають воду та тепло. Серед іншого, на засіданнях штабу відпрацьовують відповідні алгоритми, як діяти в тих чи інших надзвичайних ситуаціях, розробляють рішення щодо реагування на позаштатні ситуації.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin