У Вінниці відбулись заходи у межах акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії»

У межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії – 2024» у ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система» було проведено низку різнопланових поетичних заходів.

Основна мета такої акції – консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. Директорка Вінницької міської централізованої бібліотечної системи Олена Заквацька підкреслила, що тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетичного слова та поетів в культурі, особливо під час війни, адже поезія, як форма літератури, реагує на події найпершою.

«Поетичне слово про дім є дуже важливим, оскільки дім – це не просто місце, де ми живемо, але й символ комфорту, безпеки та кохання. Поезія про дім нагадує нам про наше коріння, наші сімейні зв”язки, допомагає цінувати те, що ми маємо і пам”ятати про те, що дім завжди прийматиме нас з відкритими обіймами. Така поезія глибоко проникає в душу, викликаючи емоції та роздуми про наше місце у світі, наші спогади та наші мрії. Вона дарує нам тепло та спокій і нагадує, що наш дім завжди буде нашою опорою та прихистком. Адже наш дім – це Україна!» – резюмує Олена Заквацька.

Зокрема, 18 березня, у розпал Національного тижня читання поезії команда проєкту «Під спалахи сирен та блискавиць» побувала на дуже важливій локації – в одному з волонтерських центрів міста. Основним завданням поетичного заходу було створення творчої дружньої атмосфери і присутність сильних мотивуючих людей довкола. Концертна програма була досить різноманітною: поети й музиканти декламували вірші, плели сітки, спілкувались із волонтерами, обмінювались позитивним настроєм.

«Такий формат заряджає, надихає, окриляє», – зазначають учасники події.

Напередодні Всесвітнього дня поезії до Вінницької центральної міської бібліотеки імені Івана Бевза завітали учні 3 класу ліцею № 6, щоб зустрітися з дитячою письменницею, поетесою, автором багатьох поетичних збірок Галиною Рибачук-Прач. Учні із задоволенням спілкувалися з гостею, слухали її розповіді про героїв книг та про пригоди, які з ними відбувалися, а ще пані Галина запропонувала дітям самим почитати її вірші – охочих виявилось чимало.

19 березня читачі бібліотеки-філії № 7 мали можливість познайомитися з творчістю світлої людини та талановитої поетеси Ірини Малярської. Вірші Ірини відповідають на найглибші і найгостріші душевні запити людини. Її поетичний дар дає можливість доторкнутися до душі кожного читача, відчути силу та всю палітру почуттів.

20 березня відбувся флешмоб «Читаємо улюблені вірші українською», організований книгозбірнею № 21. А у бібліотеці-філії № 12 – поетично-музична вітальня «Майстерність пера – майстерність серця».

21 березня поетичний марафон «Ріки незмінно течуть додому» відбувся у Вінницькій центральній міській бібліотеці імені Івана Бевза. Модератори зустрічі – Анастасія Дворницька та Леонід Борозєнцев. Гостями заходу стали сучасні вінницькі автори та поціновувачі поезії.

Пані Анастасія зазначила: «Особлива енергетика поезії здатна вести за собою, надихати та об’єднувати. Всього кілька поетичних рядків дивним чином можуть передати романтичні почуття та філософські роздуми, радість життя та біль втрат».

Вчора також цікаві заходи відбулися й в інших закладах культури. Так, у бібліотеці-філії №4 відбувся літературно-музичний вечір «Поезія – слово!.. Поезія – пісня!.. Поезія – вільна душа!», у філії № 8 – літературне знайомство «Поезія – це мова молодих». Завершить цикл заходів приурочений до Національного тижня поезії у міських бібліотеках поетичний вечір «Поезія, як усмішка душі», який відбудеться 23 березня у Центральній бібліотеці для дітей та юнацтва о 14:00 за адресою: просп. Космонавтів, 63.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin