У холі вінницької міськради відкрилась виставка картин

У Вінниці оголошено результати дитячого та юнацького конкурсу патріотичної творчості під назвою “Все буде Україна!” у категорії “Образотворче мистецтво”. Сьогодні, 19 квітня, відбулося урочисте вручення нагород переможцям та відкриття виставки їхніх робіт у приміщенні Вінницької міської ради. Всі твори, представлені на виставці, відзначаються українськими мотивами та символами, яскравими кольорами та світоглядом щодо майбутнього. Експозиція буде доступна для огляду до кінця квітня.

Всього на розгляд журі конкурсу надійшло 33 роботи. До його складу увійшли представники департаменту культури Вінницької міської ради, закладів культури, а також художник, голова Вінницької обласної громадської організації «Лабораторія актуальної творчості» Олександр Нікітюк та вінницька поетеса, громадська діячка Ірина Малярська.

«Нам, як організаторам, приємно відзначити високу активність учасників конкурсу, їхню зацікавленість й усвідомлене розуміння мети. Вразила висока виконавська майстерність юних читців і художників. Вони продемонстрували свою креативність, яскраві творчі здібності та найголовніше – свій патріотизм і чітку громадянську позицію. Впевнений, що з таким молодим поколінням в України велике майбутнє», – зазначив перший заступник директора департаменту культури Олексій Циганков.

Вихованка Вінницької дитячої художньої школи та одна із переможниць конкурсу Марина Язовицька поділилась, що перебуває під враженням від побачених картин. Дівчинка каже, що натхнення для власної роботи черпала в українській культурі.

«Я намагалася передати красу нашої культури через образ дівчини з бандурою. Бандура – це символ нашої музики, нашої душі. У своїй роботі я відчувала, як важливо зберігати та підтримувати українське, і я дуже рада, що можу віддати шану своїй країні через мистецтво», – говорить Марина.

Як зазначили організатори, конкурс не лише стимулював потяг до творчості у дітей, а й підкреслив значення патріотизму та любові до рідної землі. Він засвідчив, що мистецтво є не лише засобом самовираження, а й потужним інструментом формування національної ідентичності та єдності.

Одна із відвідувачок виставки Олена Макогончук підкреслила, що усі представлені картини мають глибокий сенс та є справжніми витворами мистецтва, через які можна відчути дух та силу нашого українського народу.

«Я відчула справжню магію мистецтва та національної гордості. Кожен малюнок, кожна композиція вразили мене своєю виразністю та символікою. Особливо зачарували роботи, що зображували українську культуру та традиції. Переглядаючи малюнки дітей, відчуваєш, що наша майбутня генерація наповнена талантом та любов”ю до України. Ця виставка стала для мене натхненням та підтвердженням того, що в нашій країні є безмежний потенціал у культурній сфері. Я вдячна організаторам за можливість насолодитися цими витворами мистецтва та відчути силу нашої нації через очі маленьких талантів», – зазначила відвідувачка.

За рішенням журі, Гран-прі конкурсу у номінації «Образотворче мистецтво» отримала Євгенія Федорчук (Вінницька дитяча художня школа).

А переможцями та призерами стали:

старша вікова категорія 14-17 років:

1 місце Марина Язовицька (ВДХШ),

2 місце Валерія Кравцова (Вінницька дитяча музична школа № 2),

3 місце Катерина Маліновська (ВДХШ);

середня вікова категорія 9-13 років:

1 місце Юлія Кучинська (ВДШМ),

2 місце Марія Дземух (ВДМШ № 2),

3 місце Олександра Рослюк (ВДХШ).

У підсумку найталановитіші конкурсанти отримали дипломи та призи. А інші учасники – подяки та заохочувальні подарунки.

Виставка робіт буде експонуватися в холі міської ради до 29 квітня.

Нагадаємо, що перший етап дитячо-юнацького конкурсу патріотичної творчості «Все буде Україна!» відбувся 16 квітня.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin