У Вінниці відкрили фотовиставку, яку створили за допомогою штучного інтелекту
Вчора, 1 червня за ініціативи департаменту соціальної політики Вінницької міської ради у Молодіжному центрі “Квадрат” відкрили патріотично-просвітницьку фотовиставку видатних українських діячів «Розстріляного відродження».
Виставка “Живі “Розстріляні”, зустрічає відвідувачів атмосферою двадцятих років минулого століття, коли видатні українські письменники, представники “Розстріляного відродження”, зустрічались у затишних закладах, обговорювали літературу та планували своє майбутнє.
Автор ідеї виставки, письменник та волонтер Мартин Якуб, відтворив неіснуючі фотографії видатних діячів того часу за допомогою штучного інтелекту, аби таким чином “оживити” їх та об”єднати наше минуле та теперішнє.
“Я беру реальні фотографії, що залишились від цих людей, даю комп’ютеру, він їх обробляє, аналізує та малює портрет у тих умовах, які я йому задаю. Ідея опису цих постатей у барі мене надихнули американське втрачене покоління як Фіцджеральд, Хемінгуей та інші митці, окрім того, що вони круті письменники вони й також нормально у свій час тусили. Побувавши в Парижі в місцях їх бойової слави воно так закарбувалось в мене в голові що я вирішив втілити такий самий задум із діячами нашої країни”, — поділився автор виставки.
На фотовиставці представлено 15 портретів. Відвідувачі познайомились із відомими постатями, як Валер”ян Підмогильний, Валер”ян Поліщук, Вероніка Черняхівська, Володимир Свідзінський, Ґео Шкурупій, Євген Плужник, Майк Йогансен, Марко Вороний, Микола Зеров, Микола Куліш, Микола Хвильовий, Михайло Драй Хмара, Михайль Семенко, Олена Теліга та Юрій Вухналь. Як зазначив автора виставки Мартин Якуб, як зазначив автор головна мета заходу полягає в тому, щоб нагадати про той період, коли вони були живими, та дати можливість побачити їх у реальному житті, яке їм так брутально забрали.
“Нам потрібно усвідомлювати, який шлях пройшла наша нація та завдячувати їм. Адже за свій короткий вік вони створили та заклали інтелектуальні підвалини на яких ми зараз базуємось. Я хочу, щоб люди більше дізнались про період розстріляного відродження. За даними дослідників понад 50 тисяч української інтелігенції було знищено злочинами радянської влади”, — розповів Мартин Якуб.
Окрім, фотокартин відвідувачі познайомились із творами письменників, а також дізнались про нові цікаві епізоди з їхнього життя. Першими своїми враженнями від побаченого поділилась учениця із Вінницького ліцею №8.
“Виставка робіт виглядає гарно за рахунок однієї тональності. Також класно що до кожної картини є інформаційна довідка про кожного діяча з цікавими історичними фактами про їх діяльність та життя. Ця виставка буде цікавою не лише для старшого покоління, але й для молоді”, — розповіла Крістіна Пугачева.
Привела учениць ліцею на патріотично-просвітницьку фотовиставку викладачка історії комунального закладу Вінницького ліцею №8 Дар”я Демко.
“Ідея автора дуже цікава. Бачити видатних діячів в такому форматі незвично, тим паче що фотороботи виглядають так наче їх зробили лиш вчора в якомусь затишному закладі”, — поділилась жінка.
“Важливо пам”ятати про відомих діячів які у свій час зробили великий вклад в розвиток сучасної України, адже в теперішній час наші діти приносять не меншу користь для пришвидшення війни над ворогом. Плетуть маскувальні сітки, збирають кошти для наших військових та багато іншого. Тому презентація фотовиставки в Міжнародний день захисту дітей в теперішній час є неабияк актуальною для розуміння історичних подій минулого”, – зазначила директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.
Також під час відкриття виставки, представники ГО “Асоціація вінницьких письменників” провели цікаву пізнавальну вікторину про життя представлених персонажів для юних учасників. Найактивніші з них отримали солодкі сюрпризи від волонтерів “Sota Help – Міжнародний благодійний фонд”.