Вінницька міська рада відзвітувала про виконання бюджету за 1 півріччя

В умовах війни багато залежить від гнучкості фінансової системи, її здатності оперативно реагувати на виклики та потреби, серед яких першочерговими є потреби Збройних Сил України. Тож, головним завданням залишається наповнення бюджету. Скільки надійшло коштів до бюджету Вінницької міської територіальної громади та куди вони спрямовувалися у I півріччі 2023 року – вчора, 10 серпня, розглянули на засіданні виконавчого комітету Вінницької міської ради. Відповідно до звіту, доходи склали 3,2 млрд грн, а видатки становлять 2,8 млрд грн.

Як зазначив очільник громади Сергій Моргунов, відповідно до вимог часу Вінниця робить все можливе для підтримки військових на фронті.

«Ми зупинятися в цьому питанні не будемо. Вже схвалили рішення щодо збільшення фінансуванні підтримки ЗСУ, яке будемо приймати на найближчій сесії. Також сьогодні приймаємо рішення про перейменування Фонду соціально-економічного розвитку безпосередньо на Фонд підтримки Збройних Сил, – розповів міський голова. – Досить уважно треба бути й департаменту соцполітики щодо реалізації нашої підтримки сімей загиблих і родин тих, хто сьогодні боронить нашу країну».

Крім того, Сергій Моргунов окреслив найважливіші завдання, які стоять на порядку денному. Це і утримання у належному стані укриттів у закладах освіти, будівництво нових, підготовка критичної інфраструктури до осіньо-зимового періоду.

«Зима буде за всіма прогнозами достатньо напруженою, ми всі повинні бути готовими. Також мають бути облаштовані та утримуватись у належному стані пункти незламності», – зазначив міський голова.

Доходи бюджету

Вже другий рік виконання бюджету здійснюється на тлі повномасштабного вторгнення росії. Це впливає на всі соціально – економічні процеси, каже заступниця директора департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь. За її словами, завдання стоять непрості. Втім, навіть за таких умов вдалося досягти планових обсягів надходжень до бюджету. За звітний період у ньому закумулювали 3, 2 млрд грн.

«Головну роль у наповненні бюджету належить власним доходам. Основу бюджету складає загальний фонд, до якого надійшло 3, 1 млрд грн або майже 95 % усіх доходів бюджету», – зауважила Антоніна Лесь.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду залишаються податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, плата за землю та податок на нерухоме майно. А також вагомим джерелом наповнення бюджету є акцизний податок.

Водночас, доходи спеціального фонду склали 168 млн грн, а надходження до бюджету розвитку 32, 7 млн грн.

Видатки бюджету

Видатки бюджету за звітний період склали 2, 8 млрд грн.

«Суттєве збільшення видатків спеціального фонду в умовах війни спричинене, зокрема, необхідністю спрямування коштів на енергозбереження, капітальний ремонт укриттів, інженерних мереж», – повідомила Антоніна Лесь.

Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі, як освіта, соціальний захист, житлово-комунальне господарство та транспорт. На їх фінансування направлено 72, 8 % усіх видатків загального фонд.

Характерною рисою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість.

«Під час повномасштабної війни велика увага приділяється соціальному захисту населення. Видатки загального фонду по цій галузі склали 147, 3 млн грн, що в півтора рази більше за показники відповідного періоду минулого року», –розповіла заступниця директора департаменту фінансів.

Зокрема:

  • 8,7 млн грн спрямовано на надання щоквартальної допомоги, запровадженої у 2023 році, окремим категоріям громадян, у тому числі непрацюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких не перевищує 2 700 грн.
  • 2 млн грн – на надання допомоги на поховання військовослужбовців, які загинули внаслідок російської військової агресії.
  • Понад 1 млн грн – на соціальну підтримку сімей Захисників та Захисниць, що включають також заходи із оздоровлення їхніх дітей.

Видатки спеціального фонду бюджету становлять 628, 5 млн грн, в якому видатки бюджету розвитку склали 498, 9 млн грн.
Одне із основних завдань, які вирішувались за його рахунок – ремонт та облаштування укриттів у закладах освіти та здоров’я.

Поряд із забезпеченням належного функціонування всіх сфер життєдіяльності громади, її бюджет виконує й надважливу місію – підтримка ЗСУ. Так, на забезпечення військових формувань станом на 1 серпня виділено 91, 3 млн грн.

Крім того, з метою підтримки державного бюджету в умовах воєнного стану, в першому півріччі поточного року місто виділило 96, 5 млн грн на закупівлю військових облігацій.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни міська рада спрямувала на підтримку військових більше 606 млн грн.

«Сьогодні ми продовжуємо роботу над виконанням бюджету поточного року. Основне завдання, зважаючи на наявність додаткових викликів в умовах воєнного стану – це наповнення бюджету, виконання плану по доходах, в тому числі шляхом створення нових робочих місць і, відповідно, умов для переміщення підприємств, релокації бізнесу на територію нашої громади. Важливим завданням є також надання підтримки Збройним Силам, внесення нашої частки у Перемогу в цій жахливій війні», – підсумувала Антоніна Лесь.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin