Майже сотню толок провели у приватному секторі Вінниці
Як розповіла голова Асоціації Наталія Панчук, таке прибирання відпочинкових майданчиків, зелених та прибережних смуг після зими є традиційним. Головна мета – поліпшити санітарний стан, створити сприятливі умови для дозвілля людей. За її словами, спільне наведення ладу на територіях має іще один важливий ефект – впливає на загальну екологічну культуру, виховує дбайливе ставлення до природи.
«Невипадково із року в рік до таких робіт ми залучаємо молодь. Зокрема, разом зі студентами, учнями та курсантами нам цьогоріч вдалося прибрати 9 локацій. Іще понад 80 толок провели разом із членами квартальних комітетів та жителями відповідних територій. Традиційно у прибиранні брали участь також працівники департаментів та депутати Вінницької міської ради, ¬– розповіла Наталія Панчук. – Наймасовішими були акції з благоустрою на територіях квартальних комітетів “Корея”, “Тяжилів”, “Хутір Шевченка”, “Соняшник”».
Загалом під час толок зібрали та за допомогою КУП «ЕкоВін» вивезли близько 1140 мішків сміття. А це майже на третину менше, ніж, скажімо, торік, – зазначають в Асоціації.
«І справа тут не в тім, що менше людей долучається до прибирання чи роблять це не так дбайливо. Все з точністю до навпаки: і кількість толок побільшала, і учасників вистачає, і бажання наводити лад та підтримувати його і за межами власного паркану – зростає. Саме через це, навіть в умовах повномасштабної війни, бачимо, помітну еволюцію екологічної свідомості, коли насправді чисто не там, де метуть, а там, де не смітять, – каже голова Асоціації. – Дякую усім, хто долучився до благоустрою, зробили та продовжують робити свій внесок у збереження рукотворних та природних краєвидів нашої громади!»