Як захистити свій домашній інтернет?

Правоохоронці застерігають, що кібершахраї можуть спробувати дізнатися ваші особисті дані, не лише коли ви користуєтеся загальнодоступними мережами інтернету, а й коли використовуєте свій власний домашній Wi-Fi.

Тому щоб завадити планам кібершахраїв і вберегти свої паролі, дані про картки, особисті ключі, правоохоронці рекомендують дотримувати наступних порад.

Обирайте роутер зі стійкими протоколами безпеки. Важливо вибирати роутери з протоколами безпеки WPA3 або WPA2, оскільки WEP та WPA вважаються застарілими та менш безпечними.

Встановлюйте надійні логіни та паролі. Замість стандартних логінів та паролів від виробника створіть власні. Зробіть це до того, як підключати роутер до інтернету.

Налаштуйте списки доступу за визначеними атрибутами (наприклад, MAC-адреса).

Приховайте SSID – назву мережі Wi-Fi зі списку доступних мереж, щоб уникнути виявлення вашої мережі сторонніми користувачами.

Створіть окрему мережу для гостей. Так, ваші гості зможуть підключатися до інтернету, але не знатимуть вашого основного пароля.

Зменште зону покриття роутера. Обмежте зону покриття Wi-Fi, щоб сигнал був доступний лише у вашому помешканні.

Вимкніть функцію WPS: забезпечте додатковий захист, вимкнувши функцію WPS, що дає змогу підключати пристрої без введення пароля.

Регулярно оновлюйте програмне забезпечення для роутера, налаштуйте автоматичні оновлення за можливості. Звертайтеся до сервісних центрів, якщо не можете встановити оновлення самостійно.

Не використовуйте застарілі моделі роутера. Зазвичай виробники на своїх сайтах публікують переліки застарілих моделей, які не підтримують оновлення безпеки.

Пам’ятайте, що безпека вашої домашньої мережі Wi-Fi – це важливий крок до захисту ваших особистих даних. Нехай ваша Wi-Fi-мережа буде недосяжною для сторонніх осіб. Будьте уважними та кібермудрими!

Більше інформації про налаштування домашньої та про особливості використання загальнодоступної мереж Wi-Fi читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку: https://promo.bank.gov.ua/payment-security/

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin