У Вінниці посилюють допомогу постраждалим від домашнього насильства
Під час сесії 25 жовтня депутати Вінницької міської ради проголосували за розширення штату міського центру соціальних служб. Запроваджуються нові посади: фахівець із соціальної роботи та соціальний працівник, які працюватимуть у кризовій кімнаті, що допомагає жертвам домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Рішення відповідає пріоритету «Турбота».
Працівники кризових кімнат зустрічатимуть, селитимуть та супроводжуватимуть людей, які постраждали від насильства, та знайшли прихисток у кризових кімнатах.
«У Вінниці продовжують працювати кризові кімнати для людей, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вони надають тимчасовий прихисток жінкам та дітям, які зіштовхнулися зі своєю проблемою. Це безпечне місце, де вони можуть ізолюватися від кривдника та знайти допомогу фахівців», – зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.
Кризові кімнати оснащені всім необхіднім для життя: санвузлом, меблями, необхідними предметами побуту. Вони розраховані на 18 ліжкомісць.
«Важливо, що діти та жінки знаходяться у кризових кімнатах абсолютно анонімно. Адреса цього місця перебування невідома нікому. Тому кризові кімнати абсолютно безпечні та захищені від кривдників. Окрім того, постраждалим там надають соціальні послуги, психологічну та правову допомогу», – додає директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.
З початку 2024 року до кризових кімнат звернулися 29 жінок і 41 дитина.
До кризових кімнат можна звернутися за особистим зверненням, за направленням Вінницького міського центру соціальних служб, уповноваженого підрозділу органу Національної поліції.
У Вінницькому міському центрі соціальних служб нагадують, якщо ви стали свідком або зіткнулися з домашнім чи гендерно зумовленим насильством, звертайтеся:
• 102 – номер екстреного виклику поліції;
• 15-47 – урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству;
• 116 111 або 0 800 500 225 – Національна гаряча лінія для дітей та молоді;
• 116 123 або 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству;
• 0432 67 04 60 – Вінницький міський центр соціальних служб;
• 098 900 15 60 – Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства).
Джерело: ВМР