Економічний і соціальний розвитк та бюджет Вінницької громади на 2025 рік
Виконком Вінницької міськради схвалив Програму розвитку громади та бюджет на 2025 рік. Основними напрямками залишаються «Безпека», «Стійкість» і «Турбота». Остаточне рішення ухвалять на наступній сесії.
Зокрема, звітуючи про хід виконання Програми економічного та соціального розвитку ВМТГ за 2024 рік та презентуючи новий проєкт директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Максим Мартьянов зазначив, що вона є інструментом реагування на ті виклики, які стоять перед громадою. А це й дисбаланс на ринку праці, і дефіцит робочої сили, і низька доступність кредитних ресурсів для фінансування проєктів розвитку бізнесу, і вилучення доходів наповнення місцевих бюджетів, і можливі ризики обмеження постачання електроенергії внаслідок масованих обстрілів енергетичної інфраструктури.
«Мета Програми розкривається у пріоритетних завданнях. Перш за все це підтримка Сил оборони, це реалізація пріоритетних інвестиційних проєктів у промисловості в тому числі на території наших індустріальних парків, це створення сприятливого бізнес-клімату, це підвищення енергоефективності, забезпечення стабільної роботи об’єктів критичної інфраструктури та реалізація проєктів і заходів із формування безбар’єрного середовища, впровадження цифрових інструментів надання всіх публічних послуг», – підкреслив Максим Мартьянов.
Відповідно до пріоритетів «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота» сформовано і бюджет громади на 2025 рік. Прогнозовано його дохідна частина складатиме 6, 5 млрд грн, у такому ж обсязі сформовано й його видаткову частину. Директорка департаменту фінансів міської ради Антоніна Лесь вкотре наголосила, левова частка видатків передбачено на заходи безпеки та оборони – це 1,014 млрд грн. На пріоритет «Стійкість» буде спрямовано понад 1,2 млрд грн, на пріоритет «Турбота» – 892, 4 млн грн.
«Сформовані торік нашою командою ключові принципи та пріоритети при формуванні бюджету показали свою ефективність та актуальність, тож саме так ми плануємо бюджет і на 2025 рік. Одним із викликів на сьогодні є його наповнення. Адже ви знаєте, що з нашої територіальної громади вилучили реверсну дотацію у сумі майже 532 млн грн. Ми треті за її розміром після Дніпра та Львова. Певною мірою це оцінка нашої роботи й є свідченням спроможності громади, адже ми досить активно працюємо із бізнесом, сектором економіки і в частині прозорості сплати податків. І знову ж таки говорить про те, що вінницький регіон завдяки спільній роботі і підтримці територіальної громади може на сьогодні власними силами вирішувати багато проблем», – зазначив міський голова Сергій Моргунов, коментуючи рішення виконавчого комітету.
Також він підкреслив, що велике значення має і дотримання принципів формування бюджетної політики – це відкритість та прозорість, залученість жителів громади на всіх етапах, збалансованість та реалістичність. На їх виконання під час бюджетного процесу провели 18 інформаційних зустрічей з представниками різних колективів та галузей. А кульмінацією обговорень стали громадські слухання.
«Члени територіальної громади повинні максимально розуміти, якщо ми говоримо про бюджет та Програму економічного і соціального розвитку, куди ми рухаємося, що робимо, які виклики та запити є від людей і у першу чергу від наших військових. Але й разом із тим, які є проблемні питання, щоб не створювалося враження, що все відбувається легко, – наголосив очільник громади. – Тут постійно треба думати, реагувати досить оперативно на будь-які виклики, щоб у територіальній громаді навіть в умовах воєнного стану всі напрями, всі галузі нормальним чином функціонували. Але сьогодні, наголошую, ключовими є питання, пов’язані з війною і нашою спільною Перемогою. Основний пріоритет – підтримка Сил оборони країни. Як ми впораємося у наступному році – залежить від того, наскільки консолідуємося спільно з вами та територіальною громадою щодо наповнення бюджету. І відповідно, я завжди закликав і закликаю максимально ефективно розподіляти та використовувати бюджетні ресурси: починаючи із закупівель і завершуючи будь-якими заходами, які пов’язані з організацією тих чи інших процесів. Це дуже важливо. І саме така робота у 2024 році нам дала відповідний результат».
Джерело: ВМР