Діти з «ВінСмарту» створили окопні свічки для захисників

У 2025 році одним із головних пріоритетів Вінницької міської ради залишається безпека та оборона, на які передбачено понад 1 млрд грн у бюджеті громади. Спільно з гуманітарним штабом і громадою влада передала допомогу для військовослужбовців 54-ї механізованої бригади.

Для військових, які несуть зараз службу на харківському напрямку фронту, підготували два квадрокоптери – Mavic 3T та Mavic Pro, а також засоби для обігріву. Йдеться про понад 100 окопних свічок та 1000 розпалювачів. Не менш важливим стали й дві тактичні аптечки, укомплектовані необхідними медичними засобами, призначеними для надання першої допомоги в бойових або екстремальних умовах.

Із Захисником, який відвезе це все побратимам, зустрілися заступник міського голови Андрій Очеретний, а також депутати Вінницької міської ради та координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Дмитро Мира, Віктор Перлов, Наталія Панчук та Антоніна Іващук.

Військовослужбовець «Сєня» сказав, що мавіки на фронті – річ першої потреби.

«Вони допомагають спостерігати за ворогом, відстежувати переміщення, а також доставляти боєприпаси та харчі нашим бійцям. Це наші “очі”, особливо в нічний час. Завдяки тепловізору ми бачимо все і можемо випереджати ворога на кілька кроків вперед. Мавіки літають 24/7 і щотижня ми втрачаємо таку техніку. Тож ця допомога від Вінницької міської ради дуже своєчасна та необхідна», – прокоментував він.

«Сєня» також з вдячністю відгукнувся і про «тепло», передане вінницькими дітьми – вихованцями «ВінСмарту». Гуртківці разом зі своїми педагогами вирішили разом долучитися до благодійності й створили окопні свічки, а також мініатюрні розпалювачі, якими зручно розводити вогонь у буржуйках.

«Вдячні за цю працю діткам. Свічки та розпалювачі допоможуть нам зігрітися, адже там, де ми зариваємося, дуже й дуже холодно та темно», — додав він.

Вихованка «Вінсмарт Центру» Злата Онищук активно долучилася до процесу створення окопних свічок. Для цього їй та її друзям знадобилися баночки з-під консервів, віск та картон.

«Ми брали баночки, замотували картон та заливали їх воском. А ось це — невеликий розпалювач для того, щоб військовий міг швиденько розпалити буржуйку. В його основі ватний спонжик, просякнутий розтопленим воском», — сказала дівчинка.

Заступник міського голови Андрій Очеретний розповів, що військовим зі 154 бригади Вінницька міська рада спільно з громадою та у взаємодії з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом передає допомогу вперше.

«Зараз бійці несуть службу на харківському напрямку, де мужньо обороняють кордони України від російського ворога. Збірна передача в нас вийшла в межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, куди долучилися дітки з “Вінсмарту”, представники Асоціації перевізників підготували для військових Мавік 3 PRO, а також передаємо бійцям тактичні аптечки. Об’єднуємо зусилля для того, щоб системно допомагати Збройним Силам України», — зазначив Андрій Очеретний.

Депутатка Вінницької міської ради та координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Наталія Панчук додала, що у 2025 році безпека та оборона залишиться незмінним пріоритетом в роботі для Вінницької міської ради. Вона подякувала військовим за їх роботу та побажала якнайшвидше повертатися додому цілими та неушкодженими.

«Цьогоріч в бюджету громади на посилення обороноздатності військових та безпеки громади передбачено понад 1 млрд грн, проте ця сума не є остаточною. У разі перевиконання бюджету, як це сталося минулого року, Вінниця продовжить додатково спрямовувати кошти на посилення обороноздатності військових та безпеки громади», – сказала вона.

Нагадаємо, бюджет громади на 2025 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».

В минулому, 2024 році, Вінниця передала оборонцям 50 позашляховиків різної модифікації, 10 тисяч FPV-дронів, 750 Mavic 3T, а також тепловізори, тепловізійні приціли, прожектори, сухі душі, зарядні станції тощо.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin