Вінницькі кардіологи провели першу імплантацію монітора кардіальних подій

Уперше у Вінницькому центрі серцево-судинної патології встановили підшкірний монітор кардіальної події. Пристрій, що нагадує за розміром флешку, фіксує електрокардіограму впродовж кількох років і передає інформацію лікарям дистанційно для своєчасного реагування.

Монітор кардіальної події встановили 30-річній пацієнтці, якій вже був раніше встановлений двокамерний кардіостимулятор з приводу синдрому слабкості синусового вузла. Проте раптові втрати свідомості продовжували турбувати молоду жінку.

«Ми провели ретельне обстеження, включно з добовим Холтером ЕКГ, проте жодних змін зафіксувати не вдалося. А значить – справжня причина залишалася прихованою. У таких випадках найточнішим інструментом стає імплантований монітор кардіальних подій (ІКМ) – маленький пристрій, що встановлюється підшкірно та безперервно записує електрокардіограму протягом кількох років. Саме його ми й імплантували нашій пацієнтці. Завдяки ІКМ ми зможемо зловити навіть рідкісні, раптові епізоди аритмії та точно визначити, чи потрібна зміна налаштувань стимулятора, додаткова терапія чи інша тактика лікування. Ця історія – ще один приклад, як сучасна кардіологія допомагає вчасно діагностувати невловимі стани, що можуть загрожувати життю», – говорять медики, які лікували пацієнтку.

У кардіоцентрі відзначають, що ІКМ незамінний у випадках, коли аритмія виникає рідко або непередбачувано. Наприклад, при непритомностях незрозумілого походження, підозрі на фібриляцію передсердь після інсульту, пароксизмальних аритміях, невстановлених епізодах тахікардії або брадикардії.

Ця імплантація стала можливою завдяки злагодженій роботі команди під керівництвом завідувача відділення для хворих з порушенням ритму, лікаря-кардіохірурга Распутіна Володимира Васильовича

«Така подія – це дійсно крок вперед для нашого закладу у точній діагностиці складних порушень ритму серця. Ми вдячні пацієнтці за довіру та раді, що можемо впроваджувати сучасні технології для ще більш точної та безпечної діагностики», – зауважив директор регіонального клінічного центру серцево-судинної патології Костянтин Ліваковський.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin