Від початку березня Гуманітарний хаб Вінниці отримав 4 вантажі із Кошице (Словаччини), де мешкає потужна українська діаспора

Від початку березня Гуманітарний хаб Вінниці отримав 4 вантажі із Кошице (Словаччини), де мешкає потужна українська діаспора. З перших днів повномасштабного вторгнення вони почали збирати продукти харчування, медикаменти та засоби індивідуального захисту, щоб підтримати своїх земляків. Координує роботу Валерій Боднарчук, який народився у Вінниці, але вже декілька років проживає у Словаччині і займається підприємництвом. Підтримують його представники клубу Rotary International. Спільними зусиллями українці закордоном зібрали і доставили до Вінниці вже майже 20 тонн допомоги. Це передусім продукти харчування (консервів, батончиків, фруктові пюре, овочі, фрукти), дитячий одяг та підгузки, а також необхідні для медичних закладів матраци, медикаменти та засоби захисту.

«Це потужна і надійна команда людей, які зуміли з перший днів війни згуртувати громаду міста Кошице. Чимало з них – співробітники ІТ-компанії, які зібрали чималу суму коштів і закупили для допомоги Україні продукти харчування, воду, дитячий одяг, підгузки, дитяче харчування та медикаменти. Щоразу, коли спілкуємося з ними, то чуємо запитання: «що ще я можу зробити». Це надихай нас працювати 24 на 7, адже від такої підтримки наші можливості зростають, а віра у спільну перемогу стає незламною», – каже голова Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова.

Команда волонтерів із Кошице для збору гуманітарної допомоги створили з друзями мобільний додаток, який дозволяє опрацьовувати інформацію від потенційних благодійників. Завдяки цьому застосунку та активній комунікації вони залучають для підтримки України не лише місцевих мешканців, але й знайомих із інших словацьких міст та сусідніх держав. Так, на заклик допомогти українським містам, які перебувають в окупації, відгукнувся Едд Чайна (Еdd China) відомий у Англії та впливовий у багатьох країнах телеведучий. Він також почав допомагати формувати гуманітарні вантажі для українських міст, зокрема тих, які перебували, чи перебувають в окупації.

Усі вантажі, які надходять до Гуманітарного хабу Вінниця розсортовуються відповідно до потреб і направлять у міста, які найбільше потребують цієїдопомоги. За детальною інформацією та організацією доставки гуманітарних вантажів можна звертатися за номером +380979023778 (Telegram, WhatsApp, Viber) або електронною адресою [email protected]

За інформацією: Фонд громади «Подільська громада»

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin