Розвиток малих річок та очистка Південного Бугу: які заходи виконують задля збереження водних ресурсів

У Вінниці діє Програма охорони навколишнього природного середовища ВМТГ на 2021-2023 роки. Минулої п’ятниці на черговій сесії міської ради звітували про її виконання, зокрема в частині збереження водних ресурсів у 2022 році.

Як зазначив директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов, у Вінниці сформували комплексний підхід до водокористування та охорони водойм з урахуванням впливу глобальних процесів зміни клімату, воєнні дії, інтенсивність господарської діяльності та збільшення потреб у використанні води в промислових і побутових цілях тощо. Це важливо, зазначає він, з огляду на те, що водні ресурси є не лише основним джерелом питної води та важливими елементами навколишнього середовища, але й місцями для рекреації.

“За значенням гідрохімічних показників інтегральної оцінки якості води Південного Бугу на Вінниччині відповідає ІІ-му класу «добрі». Результати паразитологічних та радіологічних досліджень води р. Південний Буг в межах нормативних значень”, — розповідає Максим Мартьянов.

Власне, в межах Програми у Вінниці протягом 2022 року тривала очистка Південного Бугу. Це унікальний проєкт, який має на меті покращити не лише якість питної води, а й очистити дно, укріпити берегову зону та поліпшити доступність до неї, а також відновлення флори та фауни річки та прибережної зони. Реалізують цей проєкт, до речі, з 2020 року. Для цього місто придбало сучасні земснаряди.

“Задля поліпшення санітарного стану та гідрологічного балансу річки Південний Буг продовжується комплексне розчищення русла та поглиблення дна річки в межах Вінницької міської територіальної громади. На початку звітного року проводились роботи по очистці річки Південний Буг (І-ша черга), на ділянці від об”їзного шосе до КЗ «Вінницький ліцей №29». Протягом звітного періоду розроблено 12 905 м³ ґрунту (донних відкладень) коштом міського бюджету, — сказав Максим Мартьянов. — Торік ще розпочали роботу над створенням документу Концепція розвитку малих річок Вінниці і також тривала очистка русел малих річок, вже очищено 19 853 км²”.

Наразі цей документ на стадії фіналізації, зазначив Максим Мартьянов. Замовлено виготовлення проєктно-кошторисної документації по очистці річки Дьогтянець. Також було створено мапи окремих малих річок (Тяжилівка, Каліча, Шістнадцята, Тринадцята, Вінничка). Роботи виконувались за фінансової підтримки в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст України II, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за фінансової підтримки Урядів Німеччини і Швейцарії.

У межах Програми також триває будівництво мереж каналізації на території приватного сектору квартального комітету «Добробут» мікрорайону Старе місто за кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища міської ради. А також протягом 2022 року проводили поточний ремонт та технічне обслуговування зливової каналізації та колодязів питної води.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin