«Дасть Бог, переживу цей апокаліпсис, приїду у Побірку». Вінничанин про епідемію у Нью-Йорку : 06:04:2020

«Дасть Бог, переживу цей апокаліпсис, приїду у Побірку». Вінничанин про епідемію у Нью-Йорку
Гігантський плавучий шпиталь, що прибув до Манхеттена, вселяє упевненість, що коронавірус вдасться подолати
  • Як вінничанин Тарас Бернацький переживає коронавірус у Нью-Йорку?
  • Про це він розповів земляку з Ладижина Петрові Войту.
  • Чоловіки листувалися у меседжері у ніч з неділі на понеділок 6 квітня.
  • Кожні 17 хвилин у мегаполісі помирає одна людина.
  • Велику надію покладають на гігантський  плавучий госпіталь ВМС США.
  • З тривогою і сумом спостерігають за пересувними рефрижераторами-крематоріями

—Нью-Йорк відчайдушно бореться з епідемією, — написав пан Тарас у відповідь на запитання земляка, як відбиваються від корона вірусу. — Тут неймовірна щільність населення. Офіційно зареєстровано приблизно вісім мільйонів, плюс, мабуть, ще стільки ж нелегалів. Тому вірус поширюється блискавично. Як повідомляють офіційні джерела, кожні 17 хвилин від вірусу помирає одна людина. Особливо потерпають старі люди.

На вулицях можна побачити пересувні рефрижератори-морги. Кажуть, уже забиті.

Прибув гігантський плавучий шпиталь

—Місто не здається, — пише Бернацький. — Госпіталі працюють цілодобово. У парках та скверах встановлюють пересувні мобільні медичні станції та шпиталі.

У понеділок до Манхеттена, найбільший район міста, прибув великий плавучий шпиталь ВМС США. Треба було бачити, з якою радістю зустріали його прибуття місцеві жителі. Цей гігант вселяє упевненість у людях, що коронавірус таки вдасться подолати.

Місто має колосальні ресурси. Жодних проблем не відчувається із забезпеченням. Апарати штучного в вентиляції легень почали випускати Тесла і Дженерал моторс.

Перехожі зупиняються біля шпиталів і аплодують лікарям

—Полиці супермаркетів у Нью-Йорку переповнені продуктами харчування, — стверджує наш земляк. — Скрізь відчувається неймовірна атмосфера підтримки і взаєморозуміння між людьми.

Ресторани безкоштовно харчують багатьох. Запроваджено кредитні та податкові канікули для усіх підприємств. Усім жителям обіцяють виплатити матеріальну допомогу.

Біля шпиталів можна побачити людей, звичайних перехожих, які зупиняються на хвилину і аплодують. У такий спосіб висловлюють подяку медикам, які вдень і вночі рятують людей.

У школах учням роздали планшети і ноутбуки для того, щоб мали можливість навчатися дистанційно. Таке навчання триває щодня.

Вавилон упаде останнім

—Вавилон, якщо і впаде, то впаде останнім, — йдеться у листі Тараса Бернацького.

—Дасть Бог пережити цей апокаліпсис, планую на декілька років приїхати у Побірку, оселитися у батьківській хаті, — написав Бернацький. — Тоді й зустрінемось на відомому усім нам місці — у Глибочку біля млина.

Аби підтримати земляка морально, Петро Войт надіслав йому електронний варіант своєї  поетичної збірки — «По стерні босоніж». Віршовані рядки написані у рідному селі, або про село.

—Почав читати, — написав Тарас. — Дуже подобається. Зігріває душу тут, далеко від рідної землі, та ще й у такий непростий час. Дякую Вам!

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin