Помічник ветерана з у Києві відбулися п’яті національні змагання «Ігри Нескорених»: Дмитро Чорний взяв участь

З 31 травня по 2 червня у Києві відбулися п’яті національні змагання «Ігри Нескорених». У них взяли участь 329 учасників з усієї України. Серед них – 11 учасників з Вінниччини. До обласної команди увійшов Дмитро Чорний, який і сам має бойовий досвід, а наразі працює помічником ветерана у Вінниці.

Як зазначають організатори національних змагань, цьогорічний відбір до збірної Ігор Нескорених став наймасштабнішим ветеранським спортивним заходом, обʼєднавши військовослужбовців та ветеранів, які отримали травми, поранення або захворювання, пов’язанні з виконанням бойових завдань на фронті. За підсумками національних змагань до кінця червня сформують збірну з 35 учасників, які представлятимуть Україну на міжнародному етапі у Ванкувері та Вістлері, Канада.

Учасники «Ігор Нескорених» визначали першість у 9 видах адаптивного спорту. Дмитро Чорний випробовував себе у змаганнях з плавання, під час якого здійснив заплив на дистанцію 50 м вільним стилем та на таку ж дистанцію брасом. За підсумками ветеран посів третє місце. Також Дмитро спробував свої сили у настільному тенісі, що є новим видом спорту для нього.

«Слід розуміти, що ці змагання інклюзивні. В одному виді спорту є до шести категорій залежно від травми людини. Це зробили, щоб прирівняти сили всіх і зрівняти умови. Також важливо, що всім учасникам, незалежно від місця, яке вони посіли, роздали медалі. Це відповідає головному принципу “Ігор Нескорених”: кожний, хто бере участь у змаганнях, вже є переможцем», – розповідає Дмитро Чорний.

Минулого року Дмитро Чорний також брав участь у відбіркових змаганнях Повітряних Сил Збройних Сил США. Раніше змагався у штовханні ядра, плаванні та веслуванні на тренажерах. Ветеран зазначає, що і надалі планує доєднуватися до змагань з адаптивних видів спорту.

Дмитро Чорний – військовий, який брав участь у бойових діях з 2014 до 2020 року з перервами. Він займався забезпеченням управління військами.

«На фоні стресів, пов’язаних з тривалим виконанням завдань в зоні АТО/ООС, значно погіршилося здоров’я. Почала розвиватися хвороба, і у 2020 році мене звільнили зі служби за станом здоров’я. Отримав інвалідність II групи внаслідок війни», – зазначає Дмитро.

Наразі Дмитро Чорний працює одним з 11 помічників ветеранів у Вінниці. Фахівці надають консультації Захисникам та Захисницям, демобілізованим, а також їхнім родинам з питань працевлаштування, навчання та перекваліфікації, оформлення документів, пільг та гарантій, соціального захисту, реабілітації, психологічної допомоги, нарахування пенсій та інших.

Нагадаємо, наразі помічники ветеранів працюють у трьох прозорих офісах соціального спрямування Вінниці за адресами: просп. Космонавтів, 30 (другий поверх); вул. Замостянська, 7; вул. Брацлавська, 85.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin