Ефективний транспорт у центрі Вінниці: грантовий проєкт набирає обертів
Проєкт із підвищення якості громадського транспорту в центрі Вінниці, що реалізується за сприяння Карлсруе та фінансової допомоги Німеччини, обговорили під час онлайн-зустрічі з фахівцями з урбаністики та транспорту.
Цей захід став продовженням конференції «Мобільність в історичному центрі міста», що відбулася 12-13 листопада. Головною метою наразі був обмін думками щодо напрацювання технічного завдання для створення концепції проєкту «Підвищення якості та ефективності міського громадського транспорту в центрі м. Вінниця». Нагадаємо, його втілення стало можливим завдяки перемозі грантової заявки нашої громади. Реалізація Проєкту розпочалась цього року та розрахована на три наступні, тобто до 2027. Під час першого етапу експерти зосереджувались на зборі аналітики, вивченні просторових характеристик та проблематики, у тому числі шляхом проведення соціологічного дослідження. А черговий – стосуватиметься власне розробки Концепції мобільної трансформації середмістя, зазначив директор Агенції просторового розвитку Назар Коваленко.
«Згідно з заявленим терміном, плануємо завершити напрацювання Концепції вже до квітня-травня нового року. Після чого перейдемо до формування ескізних рішень, які надалі тестуватимемо на практиці, – зазначив директор Агенції просторового розвитку Назар Коваленко. – Ціль – скоротити час проїзду громадського транспорту в центрі Вінниці, оптимізувати розташування зупинок, підвищити безпеку руху громадського транспорту та розвантажити цю частину міста від автомобілів, а також забезпечити комфортний та безпечний рух для пішоходів та велосипедистів».
У зустрічі взяли участь представники КП «Агенція просторового розвитку», департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради, КП «Інститут розвитку міст», Вінницького національного технічного університету, експерти з України та Німеччини, муніципалітету Карлсруе.
«Під час воркшопу було розглянуто ключові аспекти втілення проєкту, який стане важливим кроком на шляху до створення ефективної транспортної системи міста, – зауважив проєктний менеджер Агенції просторового розвитку Сергій Яківчук. – Було цікаво почути думки як українських, так і німецьких експертів, які вкотре довели свою включеність у процес та готовність ділитися досвідом. Разом ми визначили пріоритетні завдання та етапи подальшої роботи над проєктом».
Для довідки:
Проєкт реалізовується у тісній співпраці з містом-побратимом Карлсруе, за підтримки Агенції розвитку муніципалітетів Engagement Global gGmbH (EG) та Сервісної служби «Мiста в Єдиному світі» (SKEW), та фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва (BMZ).
Джерело: ВМР