Кількість правопорушень у Вінниці зменшилась на 9% за рік
На засіданні виконавчого комітету 16 січня обговорили звіт щодо боротьби зі злочинністю у Вінницькій громаді за 2024 рік. Основні тези представив Олександр Дадикін, тимчасовий виконувач обов’язків начальника районного управління поліції.
«Основні завдання поліції, навіть у найскладніших умовах воєнного стану, залишаються незмінними. Це забезпечення публічної безпеки, ефективна протидія злочинності, а також захист прав і свобод громадян. Кожен мешканець має відчувати себе в безпеці, бути впевненим у тому, що поліція завжди готова допомогти, а їхні права та свободи будуть захищені в будь-яких умовах. У часи війни ці обов’язки набувають особливого значення, адже виконання функцій захисту прав людини є необхідною умовою для зміцнення національної безпеки», – зазначив Олександр Дадикін.
Боротьба з кримінальними правопорушеннями у 2024 році
З початку 2024 року до поліції Вінниці надійшло понад 79 тисяч звернень від громадян щодо різних правопорушень і надзвичайних подій. Кожен п’ятий житель міста звертався до поліції, що свідчить про високий показник довіри. За минулий рік правоохоронці спостерігають зростання на 31 % кількості звернень у порівнянні з 2023 роком, що, за словами Олександра Дадикіна, свідчить про те, що громада відчуває підтримку і безпеку від поліції навіть у такі складні часи.
Щоденно до несення служби на території Вінницької громади залучалися понад 30 нарядів з-поміж поліцейських, військовослужбовців Національної гвардії України та інших формувань, які здійснювали піше патрулювання публічних місць та жилих кварталів міста.
«Що стосується криміногенної ситуації на території Вінницької громади, то порівняно з 2023 роком ми зафіксували зниження кількості кримінальних правопорушень на 9 %, – наголошує т.в.о. начальника Вінницького районного управління поліції ГУНП Олександр Дадикін. – З 4 263 правопорушень у 2023 році їх кількість зменшилась до 3877 у 2024 році. Водночас ми збільшили ефективність розкриття злочинів, підвищивши цей рівень з 48,6% у 2023 році до 62% у 2024 році. Це свідчить про успішну стратегію роботи правоохоронців і є результатом постійного моніторингу та вжиття ефективних заходів реагуванням злочинним проявам».
Вінницькі поліцейські зуміли також досягти значних результатів у розкритті особливо тяжких злочинів, підвищивши рівень розкриття з 55,5% до 71,9%. У 2024 році завдяки злагодженій роботі правоохоронців вдалося розкрити всі 10 умисних вбивств, що стало важливим досягненням для підтримання правопорядку в місті.
Майнові злочини та шахрайства залишаються одними з найпоширеніших
«Майнові злочини, зокрема крадіжки та шахрайства, залишаються одними з найбільш розповсюджених правопорушень у Вінницькій громаді. Для ефективної боротьби з ними поліція постійно удосконалює свої стратегії та тактики. Протягом 2024 року спільними зусиллями вінницьких правоохоронців вдалося знизити кількість крадіжок, при цьому, суттєво покращивши рівень їх розкриття. Загалом, у порівнянні з 2023 роком, кількість крадіжок знизилася на 19,1 %», – зауважив Олександр Дадикін.
Також, за його словами, одним із найбільш поширених видів злочинів наразі є шахрайства. Найбільш поширеними є випадки, коли люди випадково передають свої особисті дані: номери платіжних карток, одноразові паролі для здійснення операцій, паролі доступу до інтернетбанкінгу, або ж переходять за фальшивими посиланнями (фішинг). Щоб ефективно протидіяти цьому виду злочинів, Вінницьке районне управління поліції розробило комплекс заходів, спрямованих на запобігання шахрайським діям. У результаті вдалося майже вдвічі знизити рівень шахрайств на території громади, а саме з 1359 у 2023 році до 784 у 2024.
Запобігання розповсюдженню наркотиків
Олександр Дадикін наголосив на запобіганні розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин. Задля цього підвищують рівень поінформованості населення про небезпеки вживання наркотичних засобів, а також посилюють профілактичні заходи. Поліція продовжує боротьбу з незаконним обігом наркотиків, активно проводить операції з виявлення наркоторговців. Важливу роль у цьому процесі відіграє патрулювання вулиць міста, перевірка підозрілих осіб, а також обстеження місць масового скупчення людей, де можуть здійснюватися продаж наркотичних засобів, а також беруть до уваги нові методи розповсюдження наркотиків через інтернет.
Неправдиві повідомлення про замінування і як з ними бореться поліція
«З початком повномасштабного вторгнення тема неправдивих повідомлень про замінування набула особливого резонансу в суспільстві. У 2024 році найбільше «мінувань» стосувались навчальних закладів, лікарень та обʼєктів інфраструктури, таких як транспортні вузли та торгові центри», – розповів Олександр Дадикін.
Всього за цей період поліція зафіксувала 1036 таких повідомлень, за результатами яких було відкрито 171 кримінальне провадження. Для ефективного реагування на ці виклики було впроваджено механізм залучення максимальної кількості поліцейських, що дозволило значно зменшити час на відновлення нормальної роботи закладів.
Зменшення кількості правопорушень, скоєних дітьми
У 2024 році значну увагу правоохоронці приділяли безпеці дітей, зокрема формуванню довіри до правоохоронних органів і запобіганню правопорушенням серед неповнолітніх.
Завдяки активній профілактичній роботі спостерігається прогрес: кількість злочинів, скоєних дітьми або за їх участю, знизилась майже на 50 % порівняно з 2023 роком. Також вдвічі зменшилась кількість злочинів, в яких постраждали діти.
Окрім того, за минулий рік поліція отримала 253 звернення щодо розшуку 259 дітей, усі вони були знайдені та повернуті додому завдяки злагодженій роботі правоохоронців. Ювенальні поліцейські активно співпрацюють з соціальними службами для проведення превентивних заходів серед сімей, які перебувають на обліку.
Також поліція активно працювала над протидією домашньому насильству. З цією метою у місті функціонують дві мобільні групи сектору протидії домашньому насильству, які цілодобово реагують на заяви про насильство в родинах, а також надають підтримку постраждалим. Протягом 2024 року мобільні групи виїжджали на 1964 повідомлення, було складено 816 адміністративних протоколів за вчинення домашнього насильства.
Взаємодія з громадою
Вінницька поліція продовжує активно працювати над вдосконаленням взаємодії з громадою та покращенням безпеки в місті. Завдяки стратегічним ініціативам, таким як реалізація проєкту «Поліцейський офіцер громади», значно покращено комунікацію між поліцейськими та мешканцями. Цей проєкт сприяє не тільки створенню безпечного середовища, а й формуванню довіри та партнерських відносин між поліцією та громадою. Вінниця стала пілотним містом в Україні, де повністю реалізовано цей проєкт.
У 2024 році за підтримки Вінницької міської ради продовжували ефективно працювати 11 поліцейських станцій. Реагування на повідомлення громадян забезпечують 50 автомобілів, які були придбані у співфінансуванні Національної поліції України та Вінницької міської ради для поліцейських офіцерів громади.
«Вінницька поліція продовжує впроваджувати сучасні технології, орієнтовані на вдосконалення правозахисної діяльності та забезпечення прозорості всіх процедур. Одним із ключових нововведень є система «Custody Records», яка стала невід’ємною частиною роботи всіх підрозділів поліції міста. Ця інтегрована платформа забезпечує безперервний контроль за всіма етапами взаємодії із затриманими, включаючи їх реєстрацію, перебування та звільнення», – говорить Олександр Дадикін.
Він також зазначив, що упродовж 2024 року завдяки підтримці Вінницької міської ради по виділенню субвенцій, у Вінницькому РУП було укомплектовано найновішими технічними засобами та комп’ютерною технікою новостворений підрозділ – сектор кримінального аналізу. Цей сектор значно покращує якість розслідувань складних злочинів, адже дозволяє швидко аналізувати дані з різних джерел і ухвалювати обґрунтовані рішення для розкриття правопорушень.
Джерело: ВМР