Енергія змін від вінницьких школярів: яскраві екоініціативи на конкурсі «Ековектор»

Конкурс «Ековектор» об’єднав школярів із 24 закладів освіти Вінниці. Вони презентували екологічні ініціативи, що не тільки креативні, а й відповідають умовам сьогодення та мають практичний потенціал для впровадження.

«Лікарські чаї для ЗСУ», «Бандера Павер», «Лавандовий екосвіт», «Зелена модульна стіна» – це не просто назви. Це результат турботи, стійкості та екологічної свідомості вінницьких школярів.

На конкурсі екологічних ініціатив «Ековектор» змагалися учні з 24 шкіл Вінницької громади. Свої проєкти вони презентували у форматі екобатлів, де кожна ідея – це внесок у майбутнє.

На розсуд журі було представлено ініціативи з екопросвітницьким акцентом: озеленення міських просторів, використання відновлюваних джерел енергії, переробка паперу з насінням, облаштування велопарковок, аквапоніка та теплиці для сталого вирощування.

«Кожен проєкт адаптований до реалій війни. Екологічні ініціативи дітей — це і про патріотизм, і про навички турботи. Про любов до малої батьківщини, яка починається з відповідального ставлення до природних ресурсів», – зазначила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Ініціативу підтримала громада: з бюджету було виділено 300 тисяч гривень на реалізацію найцікавіших та найкорисніших проєктів.

До складу журі увійшли представники департаменту освіти, департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради, громадських організацій «Результат» і «Подільська громада», науковці Вінницької академії безперервної освіти та Вінницького національного технічного університету, а також представники Дитячої дорадчої ради.

10 проєктів-переможців буде реалізовано до кінця 2025 року – у школах, дворах і на вулицях міста.

І це не вперше: з 2019 року у Вінниці вже втілено 34 екопроєкти, започатковані учнівською молоддю.

Дорослі, які брали участь у відборі, переконані: екоініціативи дітей – це інвестиція не лише в довкілля, а й у тих, хто його змінює.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin