У Вінниці 12 фіналістів «Майстерні міських екскурсій» отримали сертифікати за авторські маршрути єврейською спадщиною

У Вінниці завершилася навчальна програма «Майстерня міських екскурсій»: 4 серпня в Туристичному хабі міста сертифікати за успішне проходження курсу та проведення пілотних екскурсій вручили 12 фіналістам. Цьогоріч учасники працювали над темою єврейської спадщини Вінниці — кожен розробив власний авторський маршрут і безкоштовно провів його для всіх охочих.

Освітній проєкт організував департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, щоб створити нові різноформатні туристичні продукти. «Майстерня» проводиться вже втретє: у 2023 році її присвятили ювілейному Року Коцюбинського, а у 2025-му — «польським сторінкам вінницького літопису».

До цьогорічного набору долучилися 40 слухачів — гіди, краєзнавці, історики, музейні працівники та всі охочі поглибити знання про єврейську культурну спадщину Вінниці. Після навчального курсу 12 учасників підготували власні екскурсії, зокрема «Польові дослідження єврейської спадщини у Вінниці: стереотипи та упередження» Людмили Гарарук, «Вінниця Натана Альтмана» Наталії Дітковської, «Жіночі голоси Єрусалимки» Анни Калініної, «Вінниця мистецька. Вплив євреїв-митців на культурне життя міста» Катерини Матвійчук, «Євреї на Поділлі» Лариси Десятко, «Шалом, Єрусалимка. Побутове, соціальне та культурне життя єврейської громади у Вінниці» Тетяни Рибак, «Єврейська Вінниця: люди, місця, пам’ять» Сеймура Абушова, «Єврейські постаті в історії міста» Тетяни Слободянюк, «Життя на Єрусалимці» Катерини Ружило, «Вінниця минула і теперішня. Слідами єврейської громади» Людмили Бабіцької, «Моя Єрусалимка: Історії старої вулиці» Олени Меленевської та екскурсійний тур «Подорож єврейськими містечками» Олега Матюхова.

До створення маршрутів учасники підійшли ґрунтовно — як новачки, так і досвідчені гідеси. Наприклад, Катерина Ружило розповіла, що для дослідження теми Голокосту спеціально їздила до Кракова та Амстердама.

Директорка департаменту маркетингу міста та туризму Світлана Циганкова подякувала випускникам за активність, щиру любов до Вінниці та вміння довести, що міські історії можуть звучати сучасно й захопливо. Вона закликала учасників не втрачати шанс співпраці з Офісом туризму Вінниці, аби створені екскурсії поповнили добірки міста, закохували гостей у Вінницю та надихали людей повертатися знову. Більше про цьогорічну «Майстерню міських екскурсій» можна дізнатися за посиланням на сайті vinnytsia.city.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin