У садибі Михайла Коцюбинського для вінничан та гостей міста провели тематичну мистецьку зустріч ВМР

Днями вінничани та гості міста мали змогу першими заглянути за лаштунки реекспозиції музею М. Коцюбинського, де вінницькі актори влаштували незабутній перформанс, в рамках якого читали найвідомішу новелу класика «Іntermezzo».

Організаторами події виступили Музей М.М. Коцюбинського, ГО «Креативний Простір» і департамент маркетингу та туризму Вінницької міської ради.

Лариса Кравченко, директорка «Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського» розповідає, що попри те, що останні роки музей не приймав відвідувачів у зв’язку з проведенням ремонтно-реставраційних робіт у закладі, спілкуючись з творчою молоддю організатори вирішили провести тематичний захід, присвячений ключовому твору Михайла Коцюбинського. В такий спосіб вдалося підтримати акторів Вінницького музично-драматичного театру Садовського, а також розважити й надихнути вінничан та гостей міста.

«Реалізувавши таку ініціативу, ми хотіли вчергове нагадати про те, що наш музей працює, як і вся Україна, на перемогу, на культурному фронті. Підтримуємо наших колег, наших друзів, знайомих, які знаходяться в ЗСУ», – зазначила Лариса Кравченко.

Перформанс відбувся на 11 локаціях, які були розміщені в різних куточках садиби та музею Михайла Коцюбинського.

Організатори також розповіли, що тематичний захід у червневі дні провели невипадково. Саме у цей літній місяць Михайло Коцюбинський почав працювати над своєю відомою новелою «Intermezzo», яка сьогодні не втратила свого сенсу та актуальності. За словами Лариси Кравченко, сьогодні цей твір сприймається по-новому, відповідно до подій та переживань сьогодення.

На захід завітав гість із Києва – музикант та піаніст Андрій Бондаренко. Під музичний супровід акторам вдалося задати тон на переосмислення постаті митця, чиє життя було досить напруженим в червні 1908 року.

“У часи загроженості кожна музейна подія сприймається по-особливому, – поділився директор департаменту маркетингу та туризму Олександр Вешелені. – Насправді ця подія – ще одна можливість сказати про тих, хто своїми сміливими творіннями формували нашу ідентичність (зовсім не «малу» чи «провінційну»). За це ми воюємо сьогодні, це дасть нам сили відбуватися і відбудуватися».

Для того, аби підсилити атмосферу творчого вечора, гостей заходу пригощали улюбленим напоєм Михайла Коцюбинського – смачною та ароматною кавою.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin