«Коли Закон України буде вище московських грошей?»: віруючих ПЦУ в Луці-Мелешківській під Вінницею «гастролери» вкотре не пустили до храму (ФОТО, ВІДЕО)
Сьогодні знову було «гаряче» у Луці-Мелешківській біля Вінниці. Місцева релігійна громада ПЦУ, маючи всі документи, що підтверджують її реєстрацію та належність їй храму, не змогла увійти до церкви, де, як кажуть лучани, вже дев’ять місяців «отаборилися» завезені представниками Московського патріархату «тітушки». Люди розповідають, що молодики ночують там по черзі, п’ють, їдять прямо в храмі…
Сьогодні, 28 вересня, ж «стіна» спортивних молодиків перед церквою у Луці була суттєво підсилена, адже напередодні митрополит УПЦ МП Варсонофій налякав прихильників ‘російської’ церкви «силовим рейдерським захопленням» Преображенського храму в Луці-Мелешківській. Він навіть президенту Володимиру Зеленському про це написав відкритого листа – попросив «захисту»… А судячи із наступного посту митрополита МП, він фактично погрожував «повернути кафедральний собор у Вінниці»…
Зеленський, звісно, «захищати» близько сотні хлопців, яких звезли до Луки переважно з Вінниці, не приїхав. Зате було чимало поліції: окрім службових легковиків, поруч чекав великий поліцейський автобус. Але місцеві віруючі нарікають: відновити законність і допомогти звільнити храм від невідомих людей правоохоронці не можуть, або ж не хочуть. Хоча, кажуть добре пам’ятають слова міністра Авакова про те, що у подібних випадках жодних «тітушок» у храмах бути не повинно.
Місцеві віруючі ПЦУ вже вдавалися до різних методів аби привернути увагу до своєї проблеми. Навіть дорогу свого часу перекривали, але – безрезультатно. Сьогодні під церкву люди прийшли із промовистими плакатами «Коли Закон України буде вище московських грошей?», «Канони УПЦ: спати, їсти, пити і # в храмі. Брехня, залякування і фізичне насилля».
«Як бачите, нам не дозволяють помолитися за наших воїнів, за тих, хто зараз боронить країну, за тих, хто вже ніколи не повернеться. Ми не можемо помолитися в своєму селі, в своєму храмі за нашу Україну, завозять заїжджих «артистів», – говорить місцевий мешканець, батько учасника АТО Олександр.
Лучани кажуть, що за стіною «гастролерів» – менше десятка місцевих. Аргументи на кшталт «заберіть своїх завезених «тітушок», а з нашими людьми ми домовимось», на священика УПЦ МП Володимира Тютенка не діють. Він стверджує, що всі документи, видані громаді ПЦУ, наразі оскаржені і пропонує дочекатися вирішення справи у суді по суті. А на пропозицію служити почергово або ж опломбувати храм до остаточного завершення судової тяганини, отець Володимир відповідає:
«Вчора нам цю пропозицію сказали. Ми згодні на тій умові, що Симеон виходить із кафедрального собору і на вулиці молиться…».
Натомість староста місцевої релігійної громади ПЦУ Леонід Пасічник переконує: усі документи громади – законні, а на сьогодні було домовлено про то, що люди мирно зайдуть до храму – без агресії та без «захоплень»:
«У нас є всі документи на право власності на цей храм і наша релігійна громада – зареєстрована, це не оскаржено в суді і на цей момент є дійним… »
Тепер релігійна громада Луки-Мелешківської покладає надії на чергове засідання суду, що має відбутися 1 жовтня. Йтиметься про «усунення перешкод для користування законною власністю», але, каже Леонід Пасічник, представники МП можуть вкотре його проігнорувати, затягуючи таким чином конфлікт.
«Таким чином затягується реалізація законного права нашої громади молитися у своєму храмі. Від рішення суду, звичайно, багато залежить, але дуже багато залежить і від бажання громади молитися у своєму храмі. Якщо суд знову буде відкладений, ми будемо це розцінювати як неспроможність влади врегулювати мирно ту ситуацію, яка склалася на даний момент. Виходить, що вони скидають це на саморегулювання. І громада буде вирішувати – як виходити з цієї ситуації. Бо попереду зима, люди у нас є старі, багато молодих з дітьми і зимувати на вулиці ми не можемо», – каже Леонід Пасічник.
Нагадаємо, рішення про перехід до Православної Церкви України релігійна громада Луки-Мелешківської ухвалила ще в січні цього року. Тоді за це проголосувало понад 400 місцевих парафіян. «Проти» – близько 15 осіб.