Зміни до Програми “Муніципальне житло” ухвалили на сесії міської ради

Сьогодні, 27 січня, на черговій сесії Вінницької міської ради внесли зміни до Програми “Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади”.

Як зазначив директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов, аби зосередити увагу майбутніх учасників Програми на можливості отримати державні кошти для придбання житла, Програму доповнено словами «(в тому числі за програмою єОселя)».

єОселя – це нова програма доступного кредитування житла з фіксованою ставкою 3% річних, ініційована Президентом України. Така можливість надається військовослужбовцям за контрактом, медикам, освітянам та науково-педагогічним працівникам. Оформити заявку можна в додатку «Дія».

Ще одна зміна в Програмі стосується заборони на продаж придбаного за Програмою житла протягом трьох років. Це зроблено для того, щоб учасники Програми не зловживали своїм правом на участь та не перепродували квартири за ринковою ціною.

Учасниками Програми можуть бути різні категорії громадян. Це учасники бойових дій, люди з обмеженими фізичними можливостями, освітяни та медики, молоді або багатодітні сім’ї тощо.

Найбільша квота в новому об’єкті будівництва буде надаватися учасникам бойових дій за весь період протистояння російській агресії, з 2014 року. Це 34 майбутніх квартири. Тому в Програмі уточнено відповідну категорію учасників – «учасники бойових дій в російсько-українській війні», додав Максим Мартьянов.

Друга велика квота – 27 квартир для внутрішньо переміщених осіб.

“Під час війни ми зацікавлені в тому, щоб економіка громади якомога швидше розвивалася та нарощувала потужності, відтак маємо намір дати можливість поліпшити житлові умови тим людям з числа ВПО, які зареєструвалися в нашій громаді та офіційно працюють”, – говорить Максим Мартьянов.

Нагадаємо, Програма реалізується вже протягом 13 років і завжди користувалася великим попитом серед населення. Поліпшили житлові умови за весь період дії програми 1034 вінницькі родини, з яких 860 родин – учасники Програми.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що за сприяння Вінницької міської ради учасники цієї Програми можуть отримувати і довгострокові пільгові кредити на поліпшення житлових умов.

«Людей, бажаючих взяти участь у цій Програмі достатньо багато. Лише по минулому будинку три претенденти були на одну квартиру. Якщо протягом трьох років людина є учасником цієї Програми, потім вона має право своє майно перепродати. Бо об’єктивно є люди, які чесно працюють, а є, на жаль, “ділки”. Тому ми вносимо зміни до Програми. Також включаємо додаткову категорію – учасників російсько-української війни і збільшуємо цю квоту, якщо говорити про цей будинок – то мова йде про 34 квартири. Також збільшуємо квоту по внутрішньо переміщеним особам. І відповідно, ті категорії громадян, які працюють в різних сферах бюджетних закладів – вони теж в Програмі цій. І важливо, що саме на цьому етапі є державна програма, ініційована Президентом – “єОселя”, де за 3% при підтримці державних коштів можна придбати відповідне житло. Ми також орієнтуємося на цю програму, щоб більше категорій громадян могли скористатися нею з урахуванням їх фінансових можливостей», – сказав Сергій Моргунов.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin