11 травня було затверджено містобудівну документацію, яка передбачає встановлення пам’ятного знаку на площі Перемоги

У Вінниці затвердили містобудівну документацію, що передбачає створення містобудівних умов для відбудови зруйнованих обєктів унаслідок ракетного удару 14 липня та встановлення пам’ятного знаку жертвам російського теракту на площі Перемоги.

Початок процесу відбудови зруйнованих обєктів та простору, його соціальних зв’язків, розвиток транспортної та паркувальної мережі – такими є очікування від реалізації детального плану. Мова йде про територію, обмеженої вулицями Замостянською, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці. Вчора, 11 травня, відповідну містобудівну документацію затвердили на засіданні виконкому міської ради.

Згідно із детальним планом, оновлять простір між музеєм Коцюбинського та Вінницьким РАЦС. Його розробником виступило ТОВ «Просторове планування».

В основу лягли стратегічний проєкт Вінницька миля та архітектурні рішення переможців Всеукраїнських конкурсів – «Коцюбинський вдома» (2021) та Концепції реконструкції площі Перемоги (2019 р). Щоправда до останньої через трагічні події 14 липня 2022 року довелося внести корективи, котрі відповідають запиту на пам”ять, як складову простру. Їхнє напрацювання тривало у тісній комунікації міської та обласної влади, архітекторів – проєктантів та представників ініціативної групи рідних загиблих.

Результатом спільної роботи стало визначення місця розташування пам’ятного знаку та скверу на вшанування пам’яті вінничан, котрі стали жертвами російського теракту. Усі положення детального плану території нещодавно отримали схвалення учасників громадського слухання.

«Все, що стосується будинків, звичайно буде відновлюватись. Єдине, що ми не в змозі зробити – повернути людські життя. Це горе непоправне. Нині завершено етап спільної роботи над програмним документом, щоб якнайшвидше повернути у вінницький громадський простір площу Перемоги, а також утворити місце вшанування жертв російського теракту 14 липня. Це справа нашої пам’яті», – прокоментував рішення виконавчого комітету міської ради головний архітектор Вінниці Євген Совінський.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin