Вінничани важливі: як у Вінниці працюють кризові кімнати

Вінницький міський центр соціальних служб надає підтримку людям, постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Постраждалим важливо мати місце, де вони почуватимуть себе в безпеці. Задля цього при Денному центрі соціально-психологічної допомоги діють кризові кімнати. За 2023 рік вони надали допомогу 14 жінкам та 12 дітям.

«З кожним роком зростає кількість людей, які звертаються по допомогу з приводу домашнього насильства. На базі Вінницького міського центру соціальних служб працюють спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Зокрема, Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги виїжджають на випадки домашнього насильства та надають соціально-психологічну допомогу постраждалим особам екстрено (кризово). Проте часто постраждалі особи потребують безпечного місця перебування. Тому при Денному центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі діють кризові кімнати – повноцінний безпечний простір для жінок і дітей з усіма необхідними меблями, засобами гігієни та харчуванням», – розповіла директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

Кризові кімнати розраховані на 18 ліжкомісць. У приміщенні безпечно та абсолютно анонімно можуть знаходитись жінки разом із дітьми. Постраждалі особи, що перебувають у кризовій кімнаті, можуть отримати соціальні послуги, психологічну та правову допомогу.

«Розв”язання проблеми домашнього насильства має бути комплексним. Тому наші фахівці та психологи працюють не лише з постраждалою від домашнього насильства особою, але й з кривдником. Цим займається окремий відділ Центру соціальних служб», – зазначила Наталія Добровольська.

Строк перебування у кризовій кімнаті не може перевищувати 20 діб. Після закінчення цього терміну постраждалу особу можуть влаштувати до інших спеціалізованих служб, які надають соціальні послуги.

До кризових кімнат можна звернутися за особистим зверненням, за направленням Вінницького міського центру соціальних служб, уповноваженого підрозділу органу Національної поліції.

Вінничани, що постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі і потребують влаштування до кризових кімнат, можуть звернутися за номерами телефонів: 098-900-15-60, (0432) 67-04-60, 093-900-15-60. Також можна зателефонувати до фахівців мобільних бригад соціально-психологічної допомоги за номерами: 050-901-91-67, 050-258-56-43.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin