Вінничани важливі. Уже майже 5 тисяч громадян імунізувались проти грипу за муніципальною програмою «Здоров’я вінничан»

Для мешканців ВМТГ, серед яких є люди зі статусом ВПО, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» передбачає відшкодування 50% вартості вакцини за рахунок бюджетних коштів. Дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. У департаменті охорони здоров’я ВМР повідомляють, що станом на 14 листопада у межах цієї програми уже імунізувались 4935 громадян, серед них 1064 дитини. Муніципальна програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

У департаменті охорони здоров’я ВМР зазначають, що найкращим засобом профілактики проти грипу є вакцинація. Щеплення проти нього проводять як дорослим, так і дітям віком від 6 місяців, у яких немає протипоказань для цього.

«Якщо ж дитині віком до 9 років раніше не проводили щеплення проти грипу і вона не мала підтверджених випадків захворювання на нього, потрібні зробити дві дози вакцини, дотримуючись інтервалу в один місяць. Всім іншим достатньо буде ввести одну», – говорять медики.

Рекомендується першочергово щепитись від цієї хвороби наступним категоріям населення:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Фахівці департаменту охорони здоров’я ВМР наголошують, що після вакцинації імунітет сформується впродовж кількох тижнів. Також вони додають, що наразі у Вінницькій міській територіальній громаді вакцинація здійснюється чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю».

«Ми закликаємо громадян не нехтувати власним здоров’ям та здоров’ям своїх близьких й імунізуватись проти грипу. Оскільки це небезпечна хвороба, яка є ще й високозаразною і єдиний ефективний спосіб захистити себе – вакцинація. Варто одразу наголосити, що вакцинація не дає стовідсоткового захисту й існує ймовірність, що людина все ж може захворіти. Проте навіть якщо так станеться, хвороба пройде у легкій формі та без ускладнень», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09.00 до 17.30 год.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin