Підсумки виконання Комплексної правоохоронної програми у Вінниці за минулий рік

Безпека всіх мешканців є одним з найважливіших пріоритетів для Вінницької міської ради. Комплексна правоохоронна програма на період 2022-2024 років впроваджується з метою досягнення цієї мети. Про реалізацію цієї програми у минулому році було повідомлено під час засідання виконавчого комітету, яке відбулося 8 лютого.

Як зазначила директорка правової політики і якості Вінницької міської ради Людмила Григорук, головні зусилля у межах виконання Програми спрямовувались на профілактику та протидію злочинності, а також на забезпечення національної безпеки в умовах воєнного стану та підвищення правової культури та свідомості населення.

«Завдяки реалізації заходів Програми, посилено ефективність роботи поліції, зосереджено спільні зусилля спрямовані на протидію злочинності та здобуття позитивної практики із реалізації правоохоронних завдань, посилено довіру та отримано високу оцінку жителів громади до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування», – повідомила вона.

Вагомим кроком на шляху зміцнення такої взаємодії стала подальша реалізація проєкту «Поліцейський офіцер громади». Він покликаний забезпечити кожну територіальну громаду офіцером, який тісної комунікує із населенням, користується його довірою, оперативно реагує на звернення та зміну ситуації на ввіреній території.

«Впровадження інституту «Поліцейського офіцера громади» дозволяє здійснювати заходи щодо удосконалення взаємодії між територіальними органами поліції, підвищення якості реагування на явища криміногенного характеру, а також подальшої розбудови безпекового середовища, – підкреслила Людмила Григорук. – Вінниця стала першим містом в Україні, в якому повністю реалізовано проєкт «Поліцейський офіцер громади». Наразі у місті створено 9 поліцейських станцій. До виконання своїх обов’язків тут приступили 49 офіцерів».

В цілому, не зважаючи на важкі реалії воєнного стану, Вінницьким районним управлінням поліції ГУНП у Вінницькій області на виконання Комплексної правоохоронної програми було вжито низку заходів щодо стабілізації криміногенної ситуації, забезпечення публічного порядку, запобігання вчиненню правопорушень у місті.

Зокрема, у звітному періоді вдалося досягти позитивної тенденції із розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів (у 7-ми скоєних умисних вбивствах зловмисники встановлені, їм повідомлено про підозру). А завдяки постійній присутності представників правоохоронних органів на вулицях, прослідковується зменшення кількості насильницьких злочинів, а також крадіжок транспортних засобів, вчинення хуліганських дій. Значну роль у цьому відіграє тісна комунікація поліції із Ситуаційним центром Вінницької міської ради. Так, завдяки сучасним засобам відеоспостереження комплексної системи «Безпечне місто» вагому частку злочинів розкрито по гарячим слідам.

Значну увагу, в межах заходів Програми, приділяли протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, збуту та розповсюдженню наркотичних засобів, а також шахрайських схем.

«В місті Вінниця як і загалом в Україні з початком повномасштабного вторгнення активізувались шахраї. Під час війни вони використовують вразливість громадян, їх тривогу та скрутний стан. Характерно, що більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї платіжної картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу тощо,– зауважила Людмила Григорук. – Тому поліцейські активно протидіють злочинам цього виду та постійно застерігають громадян від необдуманих та поспішних вчинків. Крім того, у 2023 році в районному управлінні поліції створено сектор протидії шахрайствам відділу кримінальної поліції. В ньому працюють найбільш досвідченні оперативники, які аналізують кожен такий злочин, вивчають нові схеми шахраїв та в тісній співпраці з управлінням протидії кіберзлочинам у Вінницькій області та управлінням карного розшуку ГУНП у Вінницькій області докладають максимум зусиль, спрямованих на викриття шахраїв та злочинних груп».

Ще одним важливим напрямом діяльності залишається протидія домашньому, гендернозумовленому насильству, а також профілактики дитячої злочинності та підвищення правової освіти. В цьому контексті свої зусилля, окрім поліції, активно докладають служба у справах дітей, департамент освіти, департамент культури, департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю, департамент правової політики та якості міської ради, Вінницький міський центр соціальних служб.

«Реалізуючи завдання Програми, виконавчі органи Вінницької міської ради у 2023 році проводили цілеспрямовану та послідовну роботу щодо забезпечення підвищення рівня правової підготовки населення, створення належних умов для набуття громадянами знань про свої права, свободи та обов”язки. Здійснювали широке інформування населення про правову політику держави та чинне законодавство, забезпечення вільного доступу громадян до джерел правової інформації», – підсумувала директорка департаменту.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin