У Вінниці провели тематичне дослідження про стан місцевих річок, струмків та джерел

Щоб ефективно інтегрувати водні об’єкти у простір Вінницької громади та вдосконалити підходи до догляду, благоустрою та поліпшення стану водойм, фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг провели тематичне дослідження про стан місцевих річок, струмків та джерел. Вчора, 8 лютого, під час засідання виконавчого комітету прозвітували про результати цієї роботи.

Директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська розповіла, що дослідження відбувалося в межах реалізації Зеленого курсу Вінниці, Концепції розвитку малих річок Вінниці – 2035, Програми охорони навколишнього природного середовища Вінницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки.

Впродовж трьох місяців фахівцям вдалося обстежити 25 водних об’єктів. Догляд за їх станом має велике значення, адже водні ресурси варто розглядати не лише як місця для рекреації, а передусім – як джерело питної води та важливий елемент навколишнього середовища.

“Щоб забезпечити оздоровлення малих річок та екологічного потенціалу нашої громади, маємо створити умови для того, щоб вони не забруднювалися. Враховуючи той факт, що води усіх річок і струмків прямо чи через притоки впадають у річку Південний Буг (Сабарівське водосховище), їх екологічний стан суттєво впливає на якість води, яку використовує населення для господарсько-побутових, виробничих і, найголовніше, для питних потреб. Тому необхідно передбачити якісну очистку стічних вод перед потраплянням їх у поверхневі водні об’єкти”, – сказала Ольга Ремешевська.

Окрім цього, дослідники пропонують більше уваги приділяти стану прибережних захисних смуг з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності.

Нагадаємо, що відповідно до Правил благоустрою, громадянам, які скидають стічні води у водойми та не належно облаштовують вигрібні ями, загрожує штраф. Його розмір сягає від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн – для суб”єктів підприємницької діяльності.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin