30 травня обговорювали важливі питання на засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї: подробиці у матеріалі

30 травня у Вінниці під головуванням заступниці міського голови Галини Якубович відбулась Міжвідомча рада з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених осіб, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. На засіданні порушували питання профілактики наркоманії, допомога для постраждалого населення, зокрема родин ВПО, а також надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для учасників бойових дій.

Крім того, начальниця сектору ювенальної превенції відділу взаємодії з громадами Вінницького районного управління поліції Марина Чеховська прозвітувала про стан проведення профілактичної роботи в молодіжному середовищі впродовж 5 місяців 2024 року.

«Подолання злочинності серед неповнолітніх – це одне з найважливіших завдань Вінницького районного управління поліції. Правоохоронці відвідують місця скупчень молоді, з початку року ми перевірили таких понад 200», – розповіла Марина Чеховська.

Правоохоронці проводять зустрічі з дітьми і підлітками в закладах освіти. На них роз’яснюють найчастіші проблеми, з якими стикається молодь. Багато уваги приділяють темі безпеки в інтернет-середовищі.

«Спільно з фахівцями соціальних структур міста здійснюємо виїзди на виклики щодо випадків домашнього насильства. З початку року ми склали 136 адміністративних протоколів за неналежне виконання батьківських обов’язків, 813 виїздів здійснила група реагування на домашнє насильство, з яких 360 знайшли своє підтвердження», – додає Марина Чеховська.

Світлана Кривенко, заступниця директора Вінницької філії Вінницького обласного центру зайнятості, розповіла щодо порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу та реалізацію експериментального проєкту з організації професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Зокрема, вона зазначила про послідовність отримання гранту для цих людей. Сума грантових коштів варіюється від 250 тисяч гривень до 1 млн гривень на умовах співфінансування (70 % – держава, 30 % – отримувач гранту).

На засіданні також обговорили антинаркотичне питання. По ньому доповіли керівник ГО «Міжнародна Антинаркотична Асоціація, Вінниця» Олександр Волошин та керівник терапевтичного процесу в організації Євген Лопасов.

«Наразі нашою місією є не тільки реабілітація, але й надання допомоги людям, які її потребують. У цей список входять не тільки алко-, нарко-, ігрозалежні люди, а й ті, хто в тяжкий час втратив свою домівку та майно. Також велику увагу ми приділяємо співзалежним людям, надаємо їм підтримку та допомагаємо вийти зі скрутного становища», – зазначають представники організації.

Слово мала й Алла Студілко – голова організації «Джерело надії України». Вона розповіла про допомогу для постраждалого населення, зокрема родин ВПО, в ресурсних центрах ГО «Джерело надії України».

«Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної України ГО “Джерело надії України” забезпечувала нагальну потребу нової хвилі переселенців в гуманітарній допомозі, надаючи вагітним, жінкам з дітьми, жінкам з інвалідністю та літнім жінкам гуманітарні набори – продукти харчування та засоби гігієни, – розповідає Алла Студілко. – Найбільш вразливим забезпечували оплату медикаментів, комунальних послуг, придбання дитячих товарів першої потреби, господарчих товарів для первинного облаштування побуту».

За її словами, одним із найважливіших векторів діяльності організації під час надання кризової допомоги є моніторинг потреб постраждалого населення та пошук ресурсів для їх вирішення. Алла Студілко розповіла також про діяльність Ресурсного Центру суспільної освіти та соціального партнерства та денного центру «Право на здоров’я».

Наостанок директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська проінформувала про затвердження плану реабілітації особи постраждалої від торгівлі людьми.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin