Вінниця, її краса, ідентичність, своєрідність на мапі України: cьогодні схвалили проєкт рішення про набуття повноважень у сфері збереження та охорони пам’яток архітектури та …

Сьогодні, 13 червня, на засіданні виконавчого комітету Вінницької міської ради схвалили проєкт рішення про набуття повноважень у сфері збереження та охорони пам’яток архітектури, археології, історії, мистецтва та ін. Відповідно до документу, цими питаннями опікуватиметься Бюро охорони культурної спадщини, яке діятиме при департаменті архітектури та містобудування вінницької міської ради. Незабаром цей проєкт надійде на розгляд чергової сесії.

За словами Євгена Совінського, створення цієї служби – вимога Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про охорону культурної спадщини».

«Продовження формування середовища та управління містобудівним процесом зі збереженням пам’яток культури, актуалізувалося в умовах війни. Адже ворог намагається, передусім, знищити нашу ідентичність – все українське, пов’язане з історичною пам’яттю, – зазначив головний архітектор м. Вінниця, Перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування. – Згідно із затвердженим Списком історичних населених місць України, Вінниця є тим містом, що зберегло свій історичний ареал, об’єкти культурної спадщини та традиційне розпланування – типове для певних культур та періодів розвитку. Над цим Вінниця працює постійно. Прикладом, завдання щодо Культурного коду нашого міста лягли в основу Стратегії 3.0, маємо й Програму зі збереження культурної спадщини. Сподіваємось, що створення відповідного органу дозволить ще більше систематизувати та активізувати роботу з власниками об’єктів культурної спадщини у цьому напрямі».

Згідно із проєктом, структурний підрозділ носитиме назву – Бюро охорони культурної спадщини і очолюватиме його уповноважений у справах культурної спадщини. Процес затвердження кандидатури на цю посаду погоджується з Міністерством культури України.

Бюро виконуватиме широке коло завдань, серед яких найголовніше – забезпечення дотримання режиму використання пам’яток місцевого значення, їх територій та зон охорони, а також оцінка рівня загрози пошкодження чи руйнування таких об’єктів, робота з власниками та балансоутримувачами об’єктів культурної спадщини.

«Поряд із контролюючими функціями, мета діяльності Бюро полягає у донесенні важливості збереження надбань минулих поколінь – культурного коду нації. Усього того, що складає автентичне обличчя Вінниці, його красу, ідентичність, своєрідність на мапі України», – підкреслив Євген Совінський.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin