Влаштували майстер-клас з виготовлення керамічної іграшки для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування

28 серпня заступниця міського голови Галина Якубович та служба у справах дітей міської ради привітали дітей-сиріт дітей, позбавлених батьківського піклування, які йдуть цьогоріч до 1-го класу. Це п’ятеро дівчаток, яких виховують опікуни. Для них влаштували майстер-клас в артпросторі подільської кераміки «Етно Чари».

«Найголовніше – щоб кожна дитина виховувалась у родині. Опікуни і піклувальники взяли на себе велику відповідальність, вони дарують свою любов і своє тепло малечі. Наші Захисники борються, щоб діти могли зростати і ходити до школи під мирним небом України. Кожному маленькому хлопчику чи дівчинці, які цьогоріч стали першокласниками, хочу побажати, щоб все вдавалося, щоб вони зростали щасливими, а всі надії справджувалися», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Як зазначила начальниця служби у справах дітей Людмила Шафранська, цьогоріч з категорії дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби у справах дітей Вінницької міської ради, до 1-го класу йдуть п’ять дітей. Це всі дівчатка.

«Привітання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які йдуть до школи вперше, ми проводимо кожен рік. Для цього обираємо різні цікаві локації. Цьогоріч наші партери, артпростір “Етно Чари”, організували для малечі майстер-клас з традиційного українського ремесла. Також для діток ми підготували подарунки. А загальноосвітні заклади, в які пішли дівчатка, забезпечать їх шкільною та спортивною формою», – розповіла Людмила Шафранська.

Для майбутніх першокласників провели майстер-клас з традиційного українського ремесла. Кожна дівчинка мала змогу створити керамічну іграшку-свистунець. Наставником у цій справі була Вікторія Ніколаєва засновниця артпростору «Етно Чари», яка популяризує подільську кераміку. Вона допомагала дівчаткам працювати з глиною, створювати цікаві форми та розмальовувати іграшку. Згодом виріб висушать, випалять та покриють склом. Цей процес займає два тижні, тоді іграшка буде повністю готова, і діти разом з дорослими зможуть забрати її додому.

«Те, чим дітки граються, тим і наповнюють свій початковий шлях, – вважає Вікторія Ніколаєва. – Звичайно, традиції у цьому відіграють дуже важливу роль. А ще ліплення з глини – неймовірний процес для діток, адже він залучає мілку моторику рук. Таке заняття не просто дарує естетичну насолоду, але й сприяє фізіологічному, психологічному розвитку».

Дівчата залишились в захваті від такої активності. А ще – уподобали подарунки від міської ради: шкільні рюкзаки з усім необхідним для уроків канцелярським начинням. Опікунам також вручили матеріальну допомогу, яку вони зможуть витратити на підготовку дітей до школи.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin