Вінницькі фахівці вчаться допомагати ветеранам краще: подробиці

Міністерство у справах ветеранів запроваджує спеціалістів супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб по всій країні. У Вінниці ці фахівці працюють з жовтня 2023 року в межах проєкту «Помічник ветерана» і нині проходять навчання тренерів, щоб у майбутньому навчати нових спеціалістів та ділитися своїм досвідом.

Організатори навчання тренерів – ГО «Простір можливостей» та Міністерство у справах ветеранів.

«Вінниця вже має досить успішний досвід роботи помічників ветеранів. Наші фахівці, які за принципом “рівний – рівному” консультують військових, ветеранів, їхні родини, вже можуть бути прикладом для інших областей. Тому вінницькі спеціалісти беруть участь у навчанні, щоб згодом мати змогу самим навчати фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих, бути їхніми наставниками та супервізорами», – зазначає директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

З Вінниці у тренінгах беруть участь четверо людей з відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів» Вінницького міського центру соціальних служб, чотири представники Ветеранського простору Вінниці та двоє колишніх помічники ветерана.

«Ми працюємо вже рівно рік спочатку як помічники ветеранів, згодом офіційно як фахівці з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Звісно, маємо вже багато досвіду роботи з нашою цільовою аудиторією. Проте навчання, на якому ми перебуваємо, досить змістовне та корисне. Мінветеранів планує створити розгорнуту мережу фахівців з супроводу по всій країні. І ми маємо стати тренерами, які підготують цих спеціалістів», – пояснив заступник директора Вінницького міського центру соціальних служб – начальник відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів» Михайло Кузнецов.

Базовий блок навчання містив розгляд ветеранських політик, ідентифікацію цільової аудиторії, визначення потреб та пошук партнерів. Під час цього етапу розглянули портрет, потреби та проблеми ветерана, з’ясували чого він хоче та потребує, опанували державні ветеранські політики на всеукраїнському та локальному рівнях, поняття та види реінтеграції ветерана.

Під час тренінгу були задіяні різні моделі: стратегування, рольова гра, супервізійна сесія для тренерів, практичні заняття. Спікерками були голова правління ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда та керівниця проєктів ГО Наталія Кавецька.

Також на тренінгу окремий блок присвятили огляду профстандарту фахівці із супроводу ветеранів, діяльності комісії з відбору, план професійного розвитку. Розглянули також у чому полягає завдання і функції провідного фахівця. Комунікаційна директорка ГО «Простір можливостей» Яна Холодна зупинилася на питаннях публічної комунікації, внутрішньої комунікації між фахівцями та формуванні особистого бренду.

Представник Мінветеранів Руслан Кучук розглянув особливості роботи міжвідомчої комісії з визначення статусів УБД та виплати. Також на навчанні були порушені питання стосовно психологічної допомоги ветеранам та сім’ям, освітніх можливостей, житлових програм, медичного забезпечення, реабілітації.

Навчання триває 10 днів, до 11 жовтня. Протягом цього та наступного тижнів будуть розглянуті інші важливі теми.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin