Квест допоможе студентам уникнути пасток шахраїв і трудового рабства

З нагоди Європейського дня протидії торгівлі людьми у чотирьох вінницьких навчальних закладах відбулися квести для студентів, організовані ГО «Джерело надії України» та Вінницьким міським центром соціальних служб.

«Проблема торгівлі людьми, на жаль, стоїть досить гостро, зважаючи на умови війни та велику кількість внутрішньо переміщених осіб та тих, хто виїхав за кордон. На жаль, кожен може стати жертвою шахраїв і потрапити в трудове рабство. Закликаємо всіх знати, куди звертатися в такому випадку. Запам’ятайте номер 527 – це гаряча лінія з протидії експлуатації», – зазначила директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

Квест пройшов у вигляді симуляційної гри. У ньому взяли участь 25 студентів, яких поділили на дві групи. Вони відвідали 11 локацій квесту, де на кожній їм пропонували певний спосіб заробити кошти на мрію. Особливість гри була в тому, що організатори використовували реальні пропозиції шахраїв, проте діти про це попереджені не були і мали самі розпізнати, які пропозиції варті довіри, а від яких краще відмовитися. Після квесту провели підсумки та пояснили дітям, як не потрапити в тенета зловмисників та протидіяти торгівлі людьми.

«Наша громадська організація багато уваги приділяє інформаційно-просвітницькій діяльності. Цей квест ми проводимо, щоб привернути увагу учасників та учасниць до проблеми торгівлі людьми. Це дієвий та потужний превентивний захід, що розроблений Міжнародною організацією з міграції. Вінниця – перше місто, де стартував цей проєкт. Наша мета – щоб учасники та учасниці усвідомили правила безпечної подорожі, працевлаштування та загалом безпечної поведінки в житті», – зазначила Алла Студілко, голова ГО «Джерело надії України».

Загалом у Вінниці квестом із безпечного працевлаштування буде охоплено щонайменше 100 осіб – представників/ць учнівської та студентської молоді різних навчальних закладів.

Допомогу людям, які потрапити в ситуації торгівлі людьми, можна отримати за наступними номерами:

  • 0 800 500 202 / 102 «гаряча лінія» Національної поліції України
  • 0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
  • 527 «гаряча лінія» з протидії експлуатації
  • 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
  • 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія»

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin