Саміт у Карлсруе: виклики війни та партнерство між громадами

Сергій Моргунов представляв Вінницю на Саміті лідерів Ради європейських муніципалітетів і регіонів, що проходив 9-10 грудня у німецькому місті Карлсруе.

Під час панельних дискусій обговорювали налагодження зв’язків між людьми та громадами в кризових ситуаціях, інструменти та ініціативи довгострокового партнерства, порушували й інші питання.

«Говорили зокрема про побратимство як один з інструментів для підвищення стійкості та можливостей розвитку. Особливо важливо це для українських громад. З початку повномасштабного вторгнення ми відчули підтримку наших європейських друзів з низки країн, а ще – знайшли надійних партнерів в Німеччині та Франції. Ми вдячні за всебічну підтримку та ініціативу, яку проявила міжнародна спільнота тоді і проявляє досі, – зазначив Сергій Моргунов. – Зараз перед нами стоїть завдання гідно подолати виклики війни, а також подбати про відновлення країни в майбутньому. Тому маємо згуртовано працювати над тим, щоб мати відповідні ресурси. Їх знадобиться чимало. І саме завдяки співпраці з міжнародними партнерами та містами-побратимами в горизонтальній площині ми можемо створити міцний фундамент для втілення цих задумів».

Скориставшись нагодою, Вінницький міський голова закликав мерів європейських міст зробити свій внесок у звільнення українських колег з російського полону:

«Хочу нагадати, що з початку повномасштабного вторгнення рашисти цілеспрямовано полювали за представниками органів місцевого самоврядування. З початку війни 55 представників муніципалітетів були в полоні у рашистів. Зараз в полоні 2 мери: Херсона та Голої Пристані, а також один староста з Чернігівської області. Минулого тижня після трирічного полону рашисти повернули тіло міського голови Дніпрорудного Євгена Матвєєва. Закликаю всіх мерів долучитися до звільнення українських мерів з російського полону, і спільними зусиллями ми зможемо їх визволити», – сказав Сергій Моргунов.

В ході Саміту він також розповів про укладене побратимство з німецьким містом Карлсруе в період повномасштабного вторгнення. Сергій Моргунов зазначив, що дипломатичні відносини розвивалися досить динамічно – від перших контактів і до укладення угоди пройшло лише дев’ять місяців. І ця співпраця, за його словами, досить продуктивна і відкрила чимало можливостей для обміну досвідом, реалізації різних проєктів та налагодженні тісної комунікації між жителями обох громад.

«Я дуже вдячний за щире бажання мого колеги – мера Карласруе Франка Ментрупа допомогти Вінниці та Україні. Я відчуваю душевне переживання за те, що відбувається в нашій країні. Ми з Карлсруе плануємо співпрацю в багатьох напрямах: мобільність, урбаністика, реалізація цілей Зеленого курсу, налагодили також співпрацю між нашими технічними університетами. Дякую всій громаді Карлсруе за те, що два роки поспіль приймаєте дітей наших Захисників на відпочинок. Для них це теж психологічне відновлення та можливість хоч на якийсь час не відчувати постійного тиску повітряних тривог, відключень світла та інших загроз, – сказав Сергій Моргунов. – Зі свого боку ми можемо поділитися досвідом надійного облаштування укриттів у закладах освіти, створенні безпечних умов для жителів громади, а також, як реагувати на виклики в розселенні переселенців, швидкій видачі гуманітарної допомоги людям, які цього потребують. Це двостороння робота для муніципалітетів України та Європи й важливо максимально ділитися досвідом та мати бажання комунікувати».

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin