«Світ Громад» у Вінниці: третій міжшкільний турнір об’єднав учнів у командній грі про життя громади
Реалістичні виклики, командна робота й важливі рішення — саме так вінницькі старшокласники та вчителі провели день під час ІІІ міжшкільного турніру «Світ Громад». У навчальній грі учасники перевтілилися в активних членів громади, щоб на практиці зрозуміти, як працює суспільство.
За ігровими столами у «Світі Громад» взяли участь 10 вінницьких шкіл, серед яких Стадницька гімназія. Комусь випала роль мера, а в декого татка в декреті, чи лікаря, або ж підприємця. У кожній команді 3 педагоги і троє старшокласників.
«Цей формат допомагає молоді краще розуміти принципи роботи органів місцевого самоврядування та мотивує до активної громадянської позиції. Гра вчить не лише правилам взаємодії, а й комунікації, критичному мисленню, вмінню працювати в команді, приймати рішення, бути толерантними й ініціативними. А головне –це розуміти, що громада – це маленька держава і нею потрібно керувати. І це непростий процес. Перед учасниками постають виклики, які вчаться вирішувати під час гри. Цьогоріч найбільше команд. На відміну від двох попередніх років, сьогодні з учнями гравцями є вчителі», – розповідає директорка департаменту освіти ВМР Оксана Яценко.
У вінницькій громаді активне шкільне і молодіжне самоврядування. Діти долученні до життя та всіх процесів у громаді. Тож, ця гра неабияк стимулює їх продовжувати «тримати планку».
«В нас є бюджет шкільних проєктів, ініційований міським головою, і до повномасштабного вторгнення проводився кілька років поспіль до повномасштабного вторгнення. Також чудовий конкурс екопроектів «Ековектор», де діти пишуть проєкти, виграють кошти, реалізують його і покращують не лише шкільний простір, але й територію громади», – додає Оксана Яценко.
Цьогорічний турнір зібрав найбільше команд за всю історію заходу. А ще, найрізноманітніших персонажів, які разом вирішували: де збудувати новий парк, як врегулювати бюджет громади, щоб вистачило на школу і медицину.
«Наша команда – це не «діти й дорослі», а партнери. У ній є пенсіонер, фрілансер, тато в декреті, лікар та мер – наразі це я, – розповідає учасниця турніру Тетяна Каліщук, – Ми хочемо більше парків для відпочинку, збільшення яток з вуличною їжею та асфальтовані дороги – це наші спільні ідеї для впровадження їх у нашій громаді».
Автори української ігрофікованої розробки «Світ Громад» також відвідали турнір та поспілкувались із молоддю й освітянами.
«Гра про те, щоб залишитися тут, у своїй громаді, будувати її, створювати родини, народжувати дітей. Через гру ми вчимо молодь відповідальності й розумінню: без підприємництва немає бюджету, а без бюджету – не буде розвиватись інфраструктура», – пояснює Михайло Войтович, один із авторів гри.
«Коли дитина у грі відкриває бізнес, наймає працівників, сплачує податки, вона проживає весь цикл життя громади. Це дає зовсім інше розуміння ролі кожного мешканця у спільному добробуті», – додає Тарас Тимчук, співтворець «Світу Громад».
Гру організували у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва завдяки партнерству ТОВ «Світ Громад», ГО «Центр Поділля-Соціум», Департаменту освіти Вінницької міської ради, вінницької Академії безперервної освіти, Мережі ІГС «Місто Змістів».
А наприкінці дня, коли емоції вщухли, бюджети були прораховані, а громади врівноважені, настав час оголосити переможців. Найефективнішою, згуртованою та далекоглядною командою стала команда ліцею №7, яка виборола перше місце у турнірі.
Переможці отримали не лише дипломи й подарунки, а й досвід співпраці, який залишиться з ними на все життя.
Джерело – новини ВМР