Стійкі громади в умовах кризи: Сергій Моргунов розповів про шлях Вінниці на міжнародному форумі «On the Road to URC2025»

Вінницький міський голова Сергій Моргунов 12 травня взяв участь у міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference (URC), присвяченій повоєнному відновленню України. Основна увага була зосереджена на формуванні прозорої та ефективної системи управління, яка ґрунтується на взаємодії між владою, громадами та бізнесом. Для Вінниці участь у конференції стала важливим кроком у напрямку зміцнення міжнародних зв’язків і пошуку нових можливостей для реалізації важливих проєктів.

Серед учасників конференції — урядовці, представники муніципалітетів з різних країн, міжнародні фінансові інституції та експертне середовище.

Ця подія заклала основи для великого форуму з відновлення України, що пройде на найвищому рівні у липні в Римі. Під час однієї з дискусійних панелей Сергій Моргунов зауважив, що місцеві ради відіграють одну з найважливіших ролей у залученні інвестицій, координації процесів відбудови та формуванні довгострокових партнерств із бізнесом. Особливої уваги, на його думку, заслуговує досвід залучення європейських банківських установ до фінансування відновлювальних проєктів у громадах.

Сергій Моргунов презентував міжнародним партнерами досвід Вінниці як міста, що навіть в умовах війни впроваджує інновації, розвиває міжнародні відносини та економіку.

«Зараз головним інвестором в економіку залишається український бізнес — рішучий, але обмежений у своїх ресурсах для того, щоб реалізувати масштабні проєкти. Тому роль міжнародної співпраці, стратегічного партнерства та довіри між громадами зростає. Для Вінниці, як і для багатьох українських міст та громад, війна сформувала пріоритетну діяльність, в нашому випадку це – безпека та оборона, стійкість, турбота. Ці пріоритети залишаться актуальними й після Перемоги, – сказав Сергій Моргунов. – І тому наше завдання – створити відповідні екосистеми, в яких люди не лише працюють, а й розвиваються, відчувають себе вдома, мають змогу реалізовувати свій потенціал у культурі, спорті, підприємництві. Це дасть нам можливість повернути наших громадян в Україну».

Особливу увагу учасники конференції приділили дискусійній панелі під назвою «Участь приватного сектору у відбудові українських міст у партнерстві з місцевими та регіональними адміністраціями». Обговорення зосереджувалося на тому, як міста та громади можуть залучати приватний сектор до реалізації стратегій сталого відновлення, зокрема через механізми державно-приватного партнерства (ДПП).

Сергій Моргунов також закликав представників європейського бізнесу долучатися до співпраці та інвестувати у відновлення українських міст. Також варто зазначити, що конференція стала майданчиком для знайомств з потенційними партнерами та зустрічами з давніми європейськими друзями нашої громади.

«На конференції зустрівся як з потенційними партнерами, так і з тими, з ким нас пов’язує давня співпраця. Зокрема — з представниками лікарні міста Неграр, з якими колись реалізовували важливі медичні ініціативи. Під час розмови з головним представником лікарні домовилися продовжити нашу спільну роботу — цього разу у напрямку реабілітації. Це надзвичайно важливо для багатьох людей, які сьогодні потребують підтримки після травм — як фізичних, так і психологічних», – сказав Сергій Моргунов.

Конференція у Вероні стала не просто майданчиком для обговорення технічних аспектів відбудови — вона зібрала тих, хто бачить у відновленні України більше, ніж інфраструктурні проєкти. Це був діалог про цінності, довіру та партнерство. Представники урядів, муніципалітетів, бізнесу та міжнародних інституцій одностайно визнали: саме місцевий рівень управління є рушієм змін та стійкості в часи війни.

«Ключовий висновок конференції — міста та громади є символом стійкості, надії та відродження України. Місцеве самоврядування — це не лише організаційна структура, а фундамент оновленої європейської України, яка впевнено крокує шляхом реформ, глибокої децентралізації та інтеграції до Європейського Союзу», – наголосив Сергій Моргунов.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin