Юні вінничани вибороли нагороди на світовій першості зі спортивної радіопеленгації
У місті Маріанські Лазні (Чехія) завершився 7-й чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків до 14 та 16 років. Участь у змаганнях взяли й представники Вінниці — п’ятеро вихованців ДЮСШ №2 увійшли до складу збірної України. Юні спортсмени гідно представили громаду, здобувши 8 медалей: 2 золоті, 5 срібних і 1 бронзову в командних виступах.
Сергій Зеленський, Заслужений тренер України та тренер-викладач міської спортшколи № 2 розповів, що участь у змаганні взяли збірні команди 11 країн світу – Китаю, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Хорватії, Чехії та України. Загалом змагалися близько 100 спортсменів.
Місто Маріанські Лазні. що розташоване на заході історичної області Богемія у Чехії, покрито хвойними лісами в гірській місцевості. Тож організатори спланували цікаві бігові траси в лісах зі складним рельєфом та гірськими струмками. Погодні умови також додали складнощів у змагальний процес, оскільки майже протягом усього чемпіонату утримувалася спека до 30 градусів. Попри це, українські спортсмени й спортсменки проявили характер, витримку та високий рівень підготовки.
В загальнокомандному медальному заліку збірна команда України посіла 2 місце.
Змагання проходили у трьох видах програми, у яких спортсмени й спортсменки боролися як за особисті, так і за командні медалі. Приємно, що вихованці спортшколи № 2 зробили свій внесок у загальний успіх команди, додавши до медальної скарбнички збірної 2 золоті, 5 срібних та 1 бронзову медалі. Так, серед юнаків до 16 років (Ч16) Олексій Гнатюк виборов «золото» та «срібло». Серед юнаків до 14 років (Ч14) золота медаль – на рахунку Назара Репалова.
З-поміж дівчат до 16 років (Ж16) Марія Кіча стала дворазовою срібною призеркою. А у категорії до 14 років(Ж14) результативними були виступи Каміли Кузьмік, яка здобула одну срібну і бронзову нагороду, та Марії Кедь, яка виборола одну срібну медаль.
Як зауважив Сергій Зеленський, українську команду на чемпіонаті щиро вітала і підтримувала вся міжнародна радіоспільнота.
«Ці перемоги і медалі наша команда присвячує саме українським Захисникам та Захисницям. Слава Україні та її Силам Оборони!», – говорить Сергій Зеленський.
Президент Федерації радіоспорту Вінницької області Василь Колодяжний привітав чемпіонів, призерів та їхніх тренерів Сергія Зеленського та Богдана Войцехівського з успішним виступом на чемпіонаті світу.
«Від імені спортсменів висловлюємо вдячність керівництву міста Вінниця, комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради, МДЮСШ № 2 за підтримку і сприяння в організації виїзду спортсменів та спортсменок на юнацький чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації», – каже Василь Колодяжний.
Джерело – новини ВМР