У Вінниці мешканці 22 будинків здали більше 5 тон відсортованих відходів

Мешканці ще 22 вінницьких багатоквартирних будинків долучились до системи роздільного збору сміття. Для цього у дворах облаштували 12 спеціальних майданчиків із контейнерами для скла, пластику, паперу та змішаних відходів. Останні, як і раніше, забирає КУП «Ековін», а вторсировину вивозять організації, з якими співпрацюють ініціативні мешканці.
Такий підхід не лише знижує навантаження на міський полігон, а й дозволяє залучати додаткові кошти на потреби будинку – благоустрій, оплату праці двірників, а також для підтримки наших військових.

Проєкт реалізується в межах комплексного підходу до вдосконалення системи управління відходами.

Як розповідає секретар робочої групи з розробки Плану управління відходами Юлія Замушинська, з початку дії проєкту наприкінці квітня і до сьогодні, учасники ініціативи змогли відсортувати понад 5, 148 тонн вторсировини: скла, паперу, пластику.

“Уся ця сировина не поїде на полігон, де їй не місце, а буде здана на подальше перероблення відповідними підприємствами. Такий підхід не лише зменшує навантаження на полігон твердих побутових відходів, а й навчає правильному та раціональному поводженню з відходами. В цьому питанні маємо поступово прийти до європейських підходів, адже це одна з умов подальшої інтеграції в ЄС”, – каже Юлія Замушинська.

Реалізація відповідного проєкту – це в основному активна позиція, лідерство та екологічна свідомість.

Як розповідає мешканка ЖК “Грінс”, де сортуванням вторсировини займаються ще з грудня 2021 року, Ірина Петрик, їх ОСББ виручені в такий спосіб направляє на підтримку ЗСУ.

“Минулого місяця ми, наприклад, накопичили за рахунок сортування відходів тисячу гривень, яку задонатили для наших Захисників”, – каже Ірина Петрик.

Вікторія Поліщук, голова ОСББ “Андора плюс” зауважує, що завдяки сортуванню відходів, мешканці одного з будинків, якими вона управляє, змогли зменшити суму за вивезення сміття.

“Так, оскільки у нас в ОСББ “Андора плюс” заключений колективний договір на вивезення сміття, відповідно чим більше сміття ми відсортуємо, зменшивши його загальні обсяги, тим менше заплатимо коштів за його вивезення”, – каже Вікторія Поліщук.

В іншому ОСББ, за її словами, виручені від сортування кошти направляються на оплату праці людини, яка закріплена за майданчиком. В перспективі, ОСББ також планує направляти отримані від передачі відсортованих відходів кошти на благоустрій прибудинкової території, зокрема дитячого майданчику.

Як зазначають в департаменті житлового господарства, наразі зацікавленість, щодо нової ініціативи висловили уже мешканці близько 40 будинків.

Отримати консультації щодо участі в проєкті можна за номером: 0432 59 51 92.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin