Вінницьким працівникам культури показали проєкт бюджету на 2026 рік
У Вінниці відбуваються інформаційні зустрічі, під час яких обговорюють проєкт бюджету громади на 2026 рік. Представникам різних сфер пояснюють, які напрями місто визначило пріоритетними та як планує розподіляти фінансові ресурси. Цього разу проєкт бюджету представили працівникам культурної сфери — бібліотек, музеїв, мистецьких шкіл, клубних закладів, центрів дозвілля та інших установ.
Заступниця міського голови Галина Якубович розповіла, за якими фінансовими орієнтирами житиме громада у 2026 році та як формувався бюджет в умовах війни.
Основні пріоритети бюджету залишаються незмінними вже третій рік поспіль – «Безпека та оборона», «Стійкість» і «Турбота». Загалом на ці напрями заплановано спрямувати 3,871 млрд грн.
«Проєкт бюджету громади сформований так, щоб продовжувати підтримку Сил оборони України, забезпеченням безпеки мешканців, стабільною роботою критичної інфраструктури та турботою про вінничан, зокрема про вразливі категорії населення», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.
Вона також навела ключові цифри головного фінансового документа: за пріоритетом «Безпека та оборона» передбачено 1,016 млрд грн, на «Стійкість» – 1,187 млрд грн, та 1,667 млрд грн – на напрям «Турбота».
Окремо під час зустрічі зупинилися на фінансуванні сфер, які безпосередньо стосуються щоденного життя громади: медицини, транспорту, освіти, соціального захисту та розвитку безбар’єрного середовища.
«Для нас було важливо почути конкретні цифри й розуміти, на що саме будуть спрямовані кошти. Ми побачили, що акцент робиться на підтримці Збройних Сил України, родин військових і дітей, розвитку транспорту та створенні безбар’єрного середовища. Ця розмова була дуже змістовною та зрозумілою», – поділилася враженнями директорка Вінницької міської централізованої бібліотечної системи Олена Заквацька.
За словами Галини Якубович, у 2026 році місто продовжить реалізацію першого безбар’єрного маршруту від вулиці Зулінського до центру міста. Частину об’єктів уже виконано, зокрема облаштовано ліфт, пониження бордюрів та роботи на площі Небесної Сотні.
«Серед запланованих робіт – встановлення нового інклюзивного дитячого майданчика на Європейській площі, облаштування пандусів і підйомників в житлових будинках, капітальний ремонт ліфтів, ремонт тротуарів на ділянках від вулиці Зулінського до зупинки «ВПЗ», облаштування зупинок громадського транспорту з урахуванням потреб маломобільних груп. Ці кроки дозволять зробити Вінницю справді зручною для кожного. Безбар’єрність – це не про майбутнє, а про потреби сьогодні», – наголосила Галина Якубович.
Вона також подякувала працівникам культури за роботу в умовах війни, розвиток міського культурного простору, волонтерство та підтримку ментального здоров’я вінничан.
Окремим блоком під час зустрічі говорили про роль культури у житті громади та важливість підтримки цієї сфери в умовах війни.
Галина Якубович зазначила, що у нашій громаді й надалі будуть розвивати різні напрямки патріотичного виховання дітей через культурні події: історичні квести й екскурсії, творчі заняття про Україну, шкільні та міські конкурси, зустрічі з військовими й волонтерами, виставки дитячих робіт і тематичні заходи в бібліотеках, музеях та мистецьких школах.
Наприкінці зустрічі вона подякувала працівникам культури за їхню роботу в умовах війни, за волонтерство та внесок у розвиток міського культурного простору і підтримку ментального здоров’я вінничан.
Інформаційні зустрічі щодо проєкту бюджету на 2026 рік тривають.
Такі обговорення сьогодні, 8 грудня, вже провели також для представників соціальної сфери, молоді, громадських організацій.
Найближчим часом зустріч пройде з ветаранами.
Джерело – новини ВМР





