Хто відповідає за якість прибирання від снігу прибудинкових територій

Прибудинкові території багатоповерхової забудови згідно з Правилами благоустрою території Вінницької міської територіальної громади розчищати від снігу мають ОСББ та управлінські компанії. Перевіряють їхню роботу представники департаменту житлового господарства міської ради та інспектори Муніципальної варти. За неналежне прибирання територій за останні два тижні уже складено три адмінпротоколи та понад 800 приписів. 

«Управлінськими компаніями проводиться робота щодо підтримання прибудинкових територій в належному стані.  У період рясних снігопадів вони залучали всю наявну техніку та двірників, а також в деяких підприємствах залучали інженерно-технічних працівників для розчищення прибудинкових територій. В п’ятницю ми проводили моніторинг щодо належного утримання та прибирання прибудинкових територій. Також ми отримували нарікання по будинках, де створені ОСББ. Деякі представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків чомусь вважають, що проїзди вони не повинні чистити. Хоча утримання прибудинкових територій в належному стані, в тому числі і проїздів, – це саме їхній обов’язок. 

Відзначимо, що відповідно до Правил благоустрою території Вінницької МТГ підприємці зобов’язані  прибирати сніг та лід біля своїх закладів – магазинів, торгових центрів, офісів, закладів харчування тощо. Також це стосується й управлінських компаній та ОСББ. Якщо ці правила не виконуються, працівники Муніципальної варти спочатку проводять роз’яснювальну роботу. Якщо власник не реагує, він може отримати штраф від 850 до 1700 грн. 

У місті створені спеціальні робочі групи, які перевіряють у різних районах міста суб’єкти господарювання та комунальні заклади щодо дотримання правил благоустрою, зокрема щодо прибирання та розчистки снігу.  Також ми перевіряємо, як розчищають прибудинкові території ОСББ та управлінські компанії. Ми уже склали три адміністративні протоколи та більше 810 приписів на ОСББ та управлінські компанії. Для виконання приписів ми даємо кілька годин, якщо вони цього не роблять тоді складаємо адмінпротокол.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin