Як у Вінниці молодь дискутувала про штучний інтелект

10 квітня відбулось чергове засідання клубу соціально-правових дебатів, які проводить Служба у справах дітей Вінницької міської ради. У дискусії брали участь студенти двох навчальних закладів: Вінницького транспортного фахового коледжу та коледжу Національного університету харчових технологій. Тему обрали актуальну – штучний інтелект: за чи проти.

Дебати пройшли в освітньому хабі Вінницького державного педагогічного університету, з яким Служба у справах дітей ВМР уклала меморандум про співпрацю. Мета такої угоди – сприяти підвищенню рівня правової обізнаності студентства.

«Тему для дебатів Служба у справах дітей, коли готується до дебатів, обирає спільно зі дітьми. Це ті теми, які в першу чергу, цікавлять та турбують їх. Тоді студенти більш емоційні, більш відверті, та дебати загалом проходять ефективніше. Складність в тому, що команди, коли готуються, повинні підготувати аргументи як за, так і проти. Це сприяє всебічному розвитку. А те, яку позицію вони обстоюватимуть під час виступів, вирішує жеребкування», – зазначає організаторка дебатів, начальниця відділу превентивної роботи Служби у справах дітей Людмила Марценюк.

Як зазначають самі учасники дебатів, до виступів готувалися протягом тижня: вивчали інформацію, підбирали аргументи.

«Ми вперше на справжніх дебатах, раніше тільки тренувалися. Очікуємо сьогодні набути нові знання, навички, отримання позитивних емоцій, вдосконалити ораторські навички. Намагаємося також зменшити своє хвилювання від публічного виступу», – говорить студентка коледжу НУХТ Лілія Галинська.

Є й досвідчені учасники дебатів, серед яких студентки фахового транспортного коледжу. Розповідають, що брати участь в регіональних дебатах та на бліцформатах. Грали й з іншими навчальними закладами.

«Мені подобається брати участь в дебатах, бо тут можна відкритися як особистість, познайомитися з іншими людьми, набути навички у сфері комунікації. Тема сьогоднішніх дебатів, на мій погляд, дуже актуальна. Цікаво бути висловитися та почути думки опонентів», – говорить Діана Мотрунчик.

Під час дебатів учасники висловлювали свої аргументи, ставили запитання опонентам, розмірковували про ризики штучного інтелекту та користь від нього. За часом слідкував таймкіпер. А оцінювали виступи команд судді, серед яких начальниця відділу превентивної роботи Служби у справах дітей Людмила Марценюк, директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська, юрисконсульт Вінницького міського центру соціальних служб Іван Топал, головна спеціалістка департаменту правової політики ВМР Анастасія Філіппова, заступник декана з наукової роботи факультету мистецтв і художньо-освітніх технологій ВДПУ Віктор Соловей.

Як зазначили судді, обидві команди продемонстрували гарні якості, наводили вагомі аргументи, ставили гострі запитання та надавали переконливі відповіді. Проте журі віддало перевагу команді коледжу НУХТ. Вони перемогли з невеликим відривом.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin