Семінар «Як зробити заклад доступним для всіх»: спрямований на організацію безбар’єрності у сферах туризму і гостинності Міста

30 липня відбудеться безкоштовний семінар «Як зробити заклад доступним для всіх», спрямований на організацію безбар’єрності у сферах туризму і гостинності Міста ідей. До участі запрошуються представники готелів, ресторанів, кав’ярень та інших закладів сфери гостинності Вінниці.

Семінар «Як зробити заклад доступним для всіх» організовує департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. Це перший крок для реалізації проєкту «Вінниця – місто доступних ідей», мета якого – дослідити, встановити й підтримувати рівні права і можливості для всіх людей (у пересуванні, сервісах, спілкуванні, дозвіллі, розвитку, зайнятості, самореалізації) через сфери туризму й гостинності у Вінниці.

Серед фінальних цілей цього проєкту – збільшення свідомості про важливість інклюзивного туризму серед учасників та громадськості загалом, а також створення карти доступної туристичної інфраструктури Вінниці.

«За даними Міністерства соціальної політики України, лише за перші півтора роки повномасштабної війни інвалідність отримали понад 300 тисяч українців. І ми всі розуміємо, що, на жаль, через російську агресію кількість людей з інвалідністю продовжує збільшуватись. А такі базові права, як доступ до закладів харчування, проживання і дозвілля в Україні часто порушуються, оскільки заклади не завжди є інклюзивними і доступними, бодай частково. Проблема обслуговування осіб з інвалідністю займає суттєве місце в нашому житті, саме тому ми й організовуємо безкоштовний семінар по безбар’єрності. Адже забезпечення умов для створення доступного середовища в інфраструктурі подорожей, культури та розваг є більш ніж нагальним», – зазначив директор департаменту маркетингу міста і туризму Олександр Вешелені.

Семінар проведуть Ніна Мацюк – експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності, консультантка з впровадження практик інклюзивності та безбар’єрності, і Софія Брем – архітекторка, дослідниця архітектурної доступності.

Протягом шести годин вони розкажуть про основи інклюзивності та безбар’єрності, про доступність туристичної інфраструктури міста, а також як забезпечити фізичну доступність і безбар’єрність у закладах. ПРОГРАМА СЕМІНАРУ

  1. Основи інклюзивності та безбар’єрності: • поняття інклюзивності і безбар’єрності; • маломобільні групи населення серед гостей/відвідувачів та їх потреби; • що таке безбар’єрність та яких сфер це стосується; • безбар’єрність у сфері послуг; • коректна термінологія та взаємодія; • український контекст.

Експертка – Ніна Мацюк. Тривалість: 3 години (теоретична і практична частини).

  1. Ресторан без бар’єрів / готель без бар’єрів:

• архітектурна доступність; • практика впровадження норм та стандартів: • ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»; • ISO 21902 ISO 21902 «Туризм і супутні послуги. Доступний туризм для всіх. Вимоги та рекомендації»; • ДСТУ Б ISO 21542:2013 «Будинки і споруди. Доступність і зручність використання побудованого життєвого середовища».

Експертка – Софія Брем. Тривалість: 1 год. 30 хв.

  1. Доступність туристичної інфраструктури міста: • обстеження ресторану / готелю на предмет доступності та безбар’єрності (за методологією “Гіду безбар’єрності” для громад); • сесія запитань та відповідей щодо забезпечення безбар’єрності простору та особливостей адаптації середовища надання послуг до потреб гостей з числа маломобільних груп населення.

Експертки: Софія Брем, Ніна Мацюк. Тривалість: 1 год. 30 хв.

Реєстрація для готельєрів: https://forms.gle/hrKhbzfJXrRuFCdo9 Реєстрація для рестораторів: https://forms.gle/M5c5r4DXkKKhqBaR8

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin