Вінничани взяли участь у масштабному музичному заході для віолончелістів
У Львові пройшов перший в Україні великий музичний захід «Українська віолончельна майстерня», на якому зібралися 33 учня-віолончелісти та 17 викладачів з різних куточків України. Метою заходу було не лише покращити виконавську майстерність молодих музикантів, а й обмінятися досвідом, натхненням та енергією, які так важливі у цей складний час. Серед учасників були також представники Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька» — Артем Комісаров та Евеліна Топік, які приїхали під керівництвом викладача Любові Гальчанської.
Вінничанам випала чудова можливість не тільки навчатися у талановитих наставників, а й виступити на великій сцені у складі імпровізованого оркестру віолончелістів, який виконував класичні твори.
«Важко передати словами, що відчуваєш граючи на сцені з 52 віолончелістами! Здається, що ти пірнаєш в океан звуків, і тебе накривають хвилі емоцій і захоплення. Викладачі обмінювались своїм досвідом на майстер-класах, і це додавало наснаги», – поділилася враженнями від події Любов Гальчанська, викладачка класу віолончелі Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька».
Учасники мистецької події мали індивідуальні уроки з провідними викладачами. Одним із них був віолончеліст з Литви – Валдас Повілайтіс (Valdas Povilaitis), який з перших днів війни підтримує нашу державу та українських музикантів. Він спільно з ученицею Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька» Евеліною Топік провів майстер-клас.
«”Українська віолончельна майстерня” стала місцем, де народжуються не лише майбутні музиканти, а й нові ідеї, натхнення та мистецькі зв’язки. Це була подія, яка надовго залишилася в серцях її учасників, зарядивши нас усіх натхненням на майбутнє та наголосивши на важливості мистецтва навіть у найскладніші часи. Дякуємо нашим Захисникам та Захисницям за можливість відвідувати такі заходи, долучатись до таких ініціатив, які розвивають національну музичну культуру та підвищують рівень професійної майстерності», – говорить Любов Гальчанська.
Джерело: ВМР