У Вінниці розпочала роботу компанія «Staleks» – лідер з виробництва продукції для б’юті-індустрії в світі

Завод «Staleks» спеціалізується на виробництві інструментів та аксесуарів для сфери краси. Асортимент компанії широкий – нараховує понад 50 номенклатурних видів: від професійного манікюрного інструменту – до шкіряних аксесуарів. До війни на підприємстві працювало понад 1700 фахівців, які щодня створювали майже 30 000 одиниць продукції.

Через ракетні удари та постійні обстріли Харкова, керівництво підприємства вирішило евакуювати свій бізнес і переїхати у більш безпечний регіон. У березні обрали Вінницю для перевезення своїх потужностей. Міська рада допомогла з підбором приміщення, надала допомогу з пошуку житла для їх співробітників. Впродовж квітня підприємство власними силами перемістило обладнання з Харкова до Вінниці та розпочало налагодження виробничого процесу.

«Переїзд у нас зайняв буквально півтора місяця. 9 травня ми запустили виробництво. Поки що виготовляємо лише манікюрні ножиці і це, певно, лише 30% від попередніх об’ємів. Ми б хотіли до кінця року вийти на попередні об’єми виробництва, продажі. Перша задача – наростити об’єми випуску манікюрних ножиць, адже ринок їх дуже сильно потребує. Пінцети для вій, брів так само дуже важливі. Ми буквально з наступного тижня розпочнемо у Вінниці їх випускати. Також хочемо відновити випуск стоматологічного інструменту і косметологічних лопаток. Думаю до кінця року у повному об’ємі запустимо виробництво і фрезерної продукції: пилочки, полірувальні матеріали для манікюру тощо», – каже заступник директора компанії «Staleks» Тимур Тодуа.

Тож попри війну, підприємство збільшує свої потужності. Тимур Тодуа додає, що у Вінниці – позитивний бізнес-клімат, і є всі можливості для розвитку підприємства.

«Ми багато спілкувались з різними містами: це був і Львів, і Чернівці, і Івано-Франківськ. Паралельно спілкувались і з Вінницею. Ми обрали саме це місто, тому що представники Вінниці були активними і дуже нам допомагали. Тут нам знайшли зручне приміщення для виробництва», – говорить Тимур Тодуа.

Наразі на підприємстві працює понад 60 людей, більшість – переміщений персонал з Харкова. Втім, вже є й робітники з Вінниці. Найближчим часом керівництво планує розширити штат до 200 осіб. До роботи будуть залучені співробітники з Харкова, решту вакантних місць зможуть отримати вінничани чи переселенці, які вирішили зупинитися у Вінниці.

«Працівників ми перевезли частково, адже усіх перевезти неможливо. У нас зараз працює вже три людини з Вінниці. Ми і далі будемо набирати персонал і навчати їх. Середня заробітна плата – 10-15 тисяч гривень», – каже заступник директора компанії «Staleks» Тимур Тодуа.

Під час робочого візиту Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що зараз досить активно йде процес переміщення підприємств із зон активних бойових дій. Це розвиток економіки і робочі місця для мешканців територіальної громади та переселенців.

«Через війну багато підприємств східної частини та окупованих територій змушені покидати свої площі, свої території і переїжджати в інші міста України. Це дуже складно: багато обладнання потрібно перевезти, все налагодити, перевезти людей, створити для них певні умови роботи та проживання. І це так само був певний виклик для нас: і для Вінниці, і для Вінницької області. Тому що стояло питання, які є потужності, які є площі, які є території для того, щоб розміщувати ці підприємства. Ми з командою Вінницької міської ради зрозуміли, що повинні включитись у цей процес для того, аби допомогти таким підприємства якнайшвидше адаптуватись у нових умовах і розпочати своє виробництво. Це в тому числі й економічне питання. Ні для кого не секрет, що близько 45% економіки втрачено попри війну. Наше завдання і в цілому органів влади місцевого самоврядування – створити умови, щоб покращувати ці економічні можливості, потенціал нашої країни для того, щоб ми перемогли у цій війні», – каже Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов додає, що на сьогодні Вінниця прийняла вже 22 підприємства, які евакуювались з регіонів, де ведуться бойові дії. Команда міста організувала супроводження для кожного підприємця, який звернувся із запитом щодо релокації: від надання переліку вільних площ – до допомоги з перереєстрації.

«18 релокованих підприємств вже розпочали свою роботу. І одне із цих підприємств – це «Staleks». Вони є лідерами виробництва продукції для б’юті-індустрії у світі. Дуже приємно, що саме в Україні є таке підприємство, яке виробляло близько 11 мільйонів одиниць продукції у рік до війни. Звичайно, що у Вінниці немає поки що таких можливостей і потенціалу, але це буде поступово нарощуватись. Керівництво підприємства каже, що до кінця року тут буде працювати до 200 людей. Але цих людей треба підготувати, навчити, якщо ми говоримо про вінничан. Якщо ми говоримо про людей, які можуть переїхати з попереднього місця проживання і роботи, то треба створити належні побутові умови, в чому ми теж будемо допомагати. Будемо вносити певні пропозиції для того, щоб підприємство більш комфортно себе почувало на території Вінниці», – говорить міський голова.

Крім того, очільник Вінниці наголосив на тому, що місцева влада усіма силами намагається підтримати кожне підприємство, яке переміщує свій бізнес із зони бойових дій.

«Те, що стосується підтримки малого і середнього бізнесу, є програми у Вінниці, які так само працюють і для релокованих підприємств. Одна з таких програм – це відшкодування відсотків по кредиту. Якщо ми говоримо про приміщення, то достатньо складно навіть говорити з власниками приміщень, ми пояснюємо, що потрібно теж включитись у процес забезпечення відповідної інфраструктури, комунікацій, електроенергії. Тобто це такий комплекс питань, де ми проводимо певну роз’яснювальну роботу. Ми завжди мали діалог бізнесом, і в нас є розуміння, що тут треба піти назустріч таким підприємствам», – каже Сергій Моргунов.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin