Офіси взаємодії: у Вінниці відбувся тренінг для представників старостинських округів За інформацією Вінницької міської ради 0000

Під час зустрічі заступниця директора КП «Інститут розвитку міст» Олена Орленко розповіла учасникам тренінгу про концепцію Офісів взаємодії та процес їх створення у старостинських округах.

«Основна мета – це відкрити маленькі Хаби «Місто змістів» на приєднаних територіях. Ми хочемо, щоб мешканці старостинських округів відчули себе справжніми вінничанами, розуміли чим живе місто і мали змогу брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні. Офіси взаємодії допоможуть всім охочим ознайомитись з інструментами участі та активно ними користуватися, зокрема: подавати проєкти на Бюджет громадських ініціатив, писати звернення, петиції, долучатися до різноманітних обговорень та громадських слухань. Тренінг організований для того, щоб представники від старостинських округів мали розуміння, як їм організувати свою роботу на місцях. Ми певні, що завдяки створенню таких офісів, зросте кількість громадських активістів та інститутів громадянського суспільства, які реалізовуватимуть проєкти для розвитку нашої громади», – підкреслює Олена Орленко.

Також вона розповіла про історію приєднання трьох українських міст – Вінниці, Тернополя і Хмельницького до Партнерства «Відкритий Уряд» (OGP) за сприяння урядів Німеччини та Швейцарії у 2020 році.

«Партнерство «Відкритий Уряд» – це Всесвітня організація, яку започаткували в США, щоб покращити врядування та шукати нові способи спільної роботи для вирішення складних завдань. Основна ідея полягає в тому, щоб була активна співпраця між владою, громадянським суспільством і громадянами, а також відбувався обмін інноваціями відкритого врядування на державному та місцевому рівнях в усьому світі, – каже Олена Орленко. – Тож, ми розпочали втілення Ініціативи «Відкритий Уряд» спільно з громадськими організаціями Вінниці – «Подільська агенція регіонального розвитку», Фондом громади «Подільська громада», Громадською спілкою Місто змістів та Вінницькою міською радою – розробили стратегічне бачення відкритого врядування нашої міської територіальної громади та План дій з впровадження цієї ініціативи».

Створенню мережі Офісів взаємодії передувало вивчення досвіду європейських країн з функціонування подібних Офісів; проведення дослідження потреб громади для визначення спектру послуг та функціоналу Офісів.

«З початком повномасштабної війни до Вінниці приїхало багато переселенців, в тому числі на приєднані території. Створення Офісів взаємодії у старостинських округах допоможе залучати нових мешканців до життя громади, проводити відповідні тренінги, заняття безпосередньо на місцях, тим більше, що громадські організації з якими ми давно співпрацюємо, в цьому зацікавлені», – зазначає Олена Орленко.

На зустрічі для учасників тренінгу керівник відділу розвитку громадянського суспільства КП «Інститут розвитку міст» Юрій Глущук провів екскурсію Хабом «Місто змістів», розповів про історію створення Хабу, правила подачі та прийому заявок для проведення заходів, комунікацію з організаторами заходів тощо.

За підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії у 2023 році було придбано обладнання для 3-х Офісів взаємодії в Деснянському, Вінницько-Хуторському та Стадницькому старостинських округах, а також профінансоване проведення тренінгів для їх представників. А до кінця цього року планується відкриття Офісів взаємодії.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin