У Вінниці обговорили допомогу ветеранам, переселенцям і родинам захисників на засіданні Координаційного центру
Під час чергового засідання Координаційного центру при ВМР, що відбулося 30 квітня, обговорили ключові напрямки підтримки цивільного населення. Серед тем — розвиток ветеранських просторів, допомога ВПО, підтримка родин захисників та виплата щоквартальної допомоги малозахищеним мешканцям громади.
«Наші засідання мають важливу інформаційну складову, адже всі члени та присутні діляться своїми напрацюваннями, обмінюються думками та практиками і обговорюють питання можливостей на майбутнє. Важливо, щоб вінничани знали про ту роботу, яка ведеться для соціального захисту та підтримки мешканців», – сказала на початку засідання заступниця міського голови Галина Якубович.
Присутні обговорили початок роботи комунального закладу «Вінницький міський ветеранський простір “Побратим”». Про це розповіла його директорка Марія Довжик.
«У громаді створюється саме комунальний ветеранський простір, чим громада висловлює свою повагу і відзначає цінність таких інструментів підтримки, як ветеранський простір. Наші напрями діяльності будуть досить широкі. Це юридичні та психологічні консультації для дорослих та дітей, турбота про фізичне здоров’я – буде діяти кабінет фізичної реабілітації. Будемо здійснювати заходи підтримки під час повернення від військового до цивільного життя шляхом консультативного супроводу. Передбачені також робочі місця для фахівця департаменту соціальної політики та ЦНАПу. Внаслідок тісної співпраці із партнерами будемо проводити різні тренінги, навчання, просвітницькі заходи, творчого дозвілля», – сказала Марія Довжик.
Окрім того, за її словами, запрацює й новий сервіс – перевезення маломобільних ветеранів в автомобілі, який передала Вінниці громада міста-побратима Карлсруе.
«Створення такого закладу – це крок до системної підтримки ветеранської спільноти у межах місцевої цільової програми. Це продовження цієї роботи, над якою працювала громадська організація “Ветеранський простір”, яка створила механізм для ведення діяльності вже комунального закладу. Важливо, що громадська спілка продовжить свою роботу», – наголосила Галина Якубович.
Окрім того, у місті продовжує діяти Veteran Hub, діяльність якого через зупинку міжнародної донорської допомоги фінансово підтримала Вінницька міська рада. Там надають фахові психологічні та юридичні консультації для воїнів, підтримку в пошуку роботи, освітніх і грантових можливостей, персональний супровід на кожному етапі їхнього шляху. Це також простір для спілкування й дозвілля ветеранів/ветеранок, місце, де проходять групи підтримки та базується мобільний офіс.
На засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення зупинилися й на підтримці внутрішньо переміщених осіб. Обговорили нещодавнє відкриття центру допомоги «Вільні разом» для переселенців з Херсонщини. Це спільний проєкт влади міста Херсона, Генічеська та селища Ювілейного. Приміщення для центру надала Вінницька міська рада.
У центрі можна отримати продуктові набори, медичну, юридичну та психологічну допомогу. Для дітей організовують майстеркласи, тренінги та екскурсії.
«Наразі на Вінниччині проживає близько 12 тисяч переселенців з Херсонської області, які зможуть скористатися послугами центру», – повідомила Галина Якубович.
Ще одне питання, на яке звернули увагу на засіданні Координаційного центру, – безкоштовне відвідування басейну дітьми полеглих та безвісти зниклих воїнів.
«Ходити плавати діти можуть двічі на тиждень, у час, коли там немає навчань чи змагань. Для дітей, які втратили своїх рідних, це можливість хоч трохи відволіктися від важких реалій війни, зняти напругу та зміцнити фізичне й емоційне здоров’я. Продовжуємо підтримувати родини наших захисників. Сподіваємося, що кожен такий крок допомагатиме дітям відчувати турботу громади та додаватиме їм сил рухатися вперед», – розповіла директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.
Також право на безкоштовне відвідування басейну в обсязі 50 годин на рік мають ветерани з інвалідністю внаслідок війни.
Також Валентина Войткова доповіла про зміни у нарахуванні щоквартальної матеріальної допомоги. Йшлося про збільшення граничної суми пенсійних виплат, які дають право на отримання щоквартальної муніципальної матеріальної допомоги, з 2 700 грн до 3 000 грн у зв’язку з проведенням з 1 березня індексації пенсій. Тож міська рада збільшила і граничний поріг для виплати муніципальної допомоги, З 2700 грн до 3000 відповідно.
Заступниця Вінницької філії Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Кривенко розповіла про ваучери на навчання, перекваліфікацію жінок на професії, що традиційно вважалися переважно чоловічими, а також компенсацію для роботодавців за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю.
«Продовжуємо системну роботу щодо соціального захисту мешканців Вінниці: Захисників і Захисниць, ветеранів та ветеранок, їхніх родин, внутрішньо переміщених осіб, яких ми вважаємо вже вінничанами, та усіх, хто потребує такої підтримки», – підсумувала Галина Якубович.
Джерело – новини ВМР