Сьогодні депутати міської ради проголосували за перейменування назв трьох вулиць

Сьогодні, 26 травня, депутати міської ради проголосували за перейменування назв трьох вулиць, щоб вшанувати незламних захисників України, які героїчно боронили та боронять нашу землю від орків. Тож тепер вже колишня вулиця Блока носитиме назву Героїв поліції. Вінничани, які проживали на вулиці Тімірязєва, тепер мешкають на вулиці Захисників Неба. Некрасова перейменували на Героїв Нацгвардії, адже тут дислокується військова частина 3008.

Громада розпочала велику роботу щодо перейменування топонімів, пов’язаних з радянською епохою або російськими діячами. Важливо, щоб саме наші герої, наші видатні постаті були увіковічені у цих назвах. Рада з питань історії, культурної спадщини готувала відповідні пропозиції, залучивши також до обговорення мешканців. Разом з тим, усіх вінничан потрясла трагедія, яка сталась 22 травня, коли внаслідок ракетного обстрілу загинули дев’ятеро офіцерів вінницького КОРДу.

У вівторок, 24 травня, ГУ Нацполіції у Вінницькій області звернулась з пропозицією на честь працівників поліції, які віддали своє життя за Україну, дати нову назву вулиці Блока. Саме там дислокується один з підрозділів. І того ж дня це питання було обговорено на позачерговій нараді з заступниками міського голови та представниками Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки, враховуючи ті напрацювання, які вже мали фахівці. Під час наради вирішили надати рекомендації департаменту архітектури та містобудування винести на найближчу сесію рішення про перейменування вулиць.

Вулиця Героїв поліції

Тож, рішенням сесії вулиця Блока перейменована на вул. Героїв поліції. Національна поліція України утворена внаслідок реформи МВС у 2015 році і замінила неефективну міліцію. Відтоді серед українців зріс рівень довіри до реформованих правоохоронних органів. Поліцейські України гідно виконують свій обов’язок із забезпечення охорони прав і свобод людини, охорони правопорядку в умовах наближених до екстремальних та безпосередніх військових діях.

Особовий склад поліції Вінниці та Вінниччини несли службу в зоні проведення АТО/ООС упродовж 2014-2022 років. З початком повномасштабного російського вторгнення продовжують нести службу, зазнаючи, на жаль, втрат. Так, 22 травня 2022 року під час виконання бойового завдання на Запоріжжі загинули дев’ятеро вінницьких поліцейських елітного підрозділу особливого призначення «КОРД». Усі, хто загинув, – героїчно виконали свій обов’язок «служити і захищати».

Вулиця Захисників неба

Вулицю Тімірязєва перейменували у Захисників Неба. В умовах російсько-української війни з 2014 р. українські воїни-захисники самовіддано здійснюють прикриття військ та населення від ворожих ударів з повітря. Цю місію виконують Повітряні Сили Збройних сил України (ПС ЗС України), які складаються з військової авіації, зенітних ракетних військ, радіотехнічних військ та інших підрозділів. ПС ЗС України були пріоритетними цілями росії після 24 лютого 2022 року і першими вступили в бій із агресором.

Завдяки мужності, стійкості, героїзму і ціною власного життя Захисники Українського Неба не дозволили ворогові домінувати у повітрі й сьогодні продовжують відбивати ворожі авіаційні та ракетні обстріли українських міст. Водночас вони проводять відчайдушні і зухвалі атаки на ворожі об’єкти, завдаючи дошкульних втрат противнику.
У роки Першої світової війни, а також після Другої світової війни Вінниця стала місцем осідку різних авіаційних підрозділів та з’єднань. З відновленням Україною незалежності, на базі штабу 24-ї повітряної армії Верховного Головнокомандування у Вінниці було сформоване нинішнє Командування ПС ЗС України. Вулиця перпендикулярно врізається у лінію дислокації військових частини, установ, об’єктів та закладів ПС ЗСУ.

Вулиця Героїв Нацгвардії

Вже колишня вулиця Некрасова тепер носить назву Героїв Нацгвардії. Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України, але на час воєнного стану підпорядковується Міністерству оборони України. Як окрема силова структура існувала упродовж 1991 – 2000 років. З відновленням Національної гвардії 13 березня 2014 року особовий склад почав виконувати завдання із захисту та охорони життя, конституційних прав і свобод громадян, забезпечувати державну безпеку від незаконних збройних формувань і терористичних організацій.
Так, у тому ж 2014 році силами нацгвардійців Вінниці та Вінниччини вдалося зупинити розгортання «русской весни» в обласних центрах України, зокрема Харкові. Сьогодні бійці Нацгвардії спільно зі Збройними Силами України героїчно і ціною власного життя надають гідну відсіч збройній агресії росії проти України. На вулиці дислокується військова частина 3008 Національної гвардії України.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin