Сергій Моргунов з Віце-прем”єр-міністром Іриною Верещук відвідали гуртожиток у Вінниці, де мешкають ВПО

У Вінницю з робочим візитом приїхала Віце-прем’єр-міністр-Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Спільно з очільником міста Сергієм Моргуновим та начальником Вінницької ОВА Сергієм Борзовим вони відвідали місце компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, яке базується у державному навчальному закладі «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці». Нині там проживають 131 людина, серед яких 28 дітей різного віку.

Для проживання ВПО тут створили належні умови чи не з самого початку повномасштабного вторгнення. Як розповідає директор ЦПТО №1 Валерій Дяків, за десять місяців війни у закладі зупинялося транзитом майже дві тисячі людей. До 1 вересня на постійній основі тут проживали близько 500 людей, але з огляду на те, що частина територій була деокупована, вони почали потроху повертатися додому. Зараз у закладі найбільша кількість переселенців з Харківської, Донецької, Луганської областей, а також з Херсонщини.

Представники влади побачили, як облаштований побут для ВПО у гуртожитку, та поспілкувались з мешканцями. Оглянули кухні, санвузли, побували у кімнаті для дозвілля та навчання, а також у виробничих майстернях, де учні закладу працюють з металом під наглядом наставників. Зокрема, нову спеціальність здобувають і люди з числа ВПО.

Як розповів Валерій Дяків, у гуртожитку, де проживають переселенці, відремонтований другий поверх за рахунок французької міжнародної неурядової організації Acted у співпраці з міською радою. Всебічну підтримку отримали і від інших донорів.

“Acted також надавали нам побутову техніку та різноманітне обладнання, для укриття в тому числі. Поставили фільтр для очистки води. Підприємство «ГрінКул» забезпечило заклад холодильним обладнанням, ми з ними співпрацюємо. Вони також своїх працівників та родичів, які тікали з Харківської області, спрямовували до нас. Співпрацюємо також з Подільською агенцією регіонального розвитку, які нас забезпечили необхідним обладнанням для випічки хліба для ВПО”, – розповідає Валерій Дяків.

Харчування зараз у закладі одноразове, розраховане на понад 60 людей. У закладі є резерв на овочеву групу, а також м’ясо та крупи.

“Дякуючи міському голові та департаменту освіти, ми створили продуктовий резерв для того, щоб годувати родини, які у нас живуть. Запасу харчів вистачить, я думаю, ще на місяць. Важливо, що навіть за умови відключення електроенергії, ми маємо змогу приготувати їжу. Ще в 1990-их роках збудували приміщення, де встановили велику плиту, яку можна розпалити дровами – там і готуємо в разі необхідності, – каже Валерій Дяків. – Зараз переселенці дуже інтегровані в наш колектив, тому всі свята чи якісь нагальні проблеми ми проводимо і вирішуємо разом. Так само було з початку повномасштабного вторгнення, коли весь колектив доклав зусиль для комфортного розташування людей, які приїжджали з “гарячих” точок. Яка б кількість людей не приїжджала, для них знаходили місце на ніч та надавали базові послуги – гарячий душ, їжа тощо. За ніч сюди могло прибути 600-700 людей, наша їдальня працювала в цілодобовому режимі. А людей розміщували не лише в гуртожитку, а й в тренажерному залі та на першому поверсі навчального корпусу. Тут і досі залишається кімната для транзитного розміщення, вона розрахована на 8 людей”.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов переконаний, що створення належних умов для переселенців та їхня інтеграція в нашу громаду надзвичайно важлива. Тому необхідна всебічна підтримка та спільні зусилля з боку влади, міжнародних організацій, небайдужих людей.

“Завдяки керівництву училища, тут створені належні умови та побут для людей, є також кімната для дозвілля та навчання діток з необхідним обладнанням, передбачене одноразове харчування та можливість випрати речі, самостійно приготувати їжу тощо. Дехто з переселенців вже навіть працевлаштувався та здобуває нову спеціальність, – каже Сергій Моргунов. – Важливо, що наша громада гуртується в ці складні часи, бо тільки разом можна здолати будь-які виклики”.

Тим часом Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук познайомилася з людьми, які мешкають у гуртожитку, обговорила питання, які зараз турбують ВПО та презентувала родинам подарунки: солодощі, теплий дитячий одяг та взуття, рюкзаки, а також теплі ковдри і комплекти постільної білизни.

“Знаю, що є розмови про те, що з 1 січня припинять виплати для ВПО. Це не так. Вчора я провела нараду з міністром соціальної політики та іншими дотичними органами, які відповідають за виплати. З 1 січня не потрібно буде йти в органи соціального захисту та підтверджувати своє місце перебування, оскільки статус ВПО є безстроковим. Зараз ми не можемо допустити, щоб люди, які гостро потребують грошової допомоги, перебували під перевірками чи помилково цієї допомоги позбулися. Зараз, коли постійно лунають повітряні тривоги, проблеми з електрикою та зв’язком, люди не мусять стояти в черзі в органах соцзахисту, щоб підтвердити актуальність вказаного місця проживання”, – сказала Ірина Верещук.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin