Поради вінничанам з економії електроенергії

Наразі ситуація в українській енергетиці стабілізувалась, проте громадян закликають до економного використання електроенергії. Окрім того, заходи із економного використання електроенергії – це також хороша можливість зекономити власні кошти. Нагадаємо, що у 2022 році Вінниця стала першою українською громадою, яка проголосила Зелений курс. Одним з його напрямків є енергоефективність та економія електроенергії.

Ось кілька порад, які допоможуть вінничанам економити електроенергію:

• Модернізація освітлення у власній оселі;
Потрібно замінити лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії, а також прослужать у 5-8 разів довше, ніж лампи розжарювання.

• Використовувати енергоефективну побутову техніку;
Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

• Наливати в електрочайник потрібно лише стільки води, скільки потрібно для напою, а також періодично чистити його від накипу;
Регулярна очистка чайника від накипу підвищує теплопровідність та зменшує його електровитрати. Навіть попри маленькі розміри, чайник використовує досить багато електроенергії;

• Використовувати пральні й посудомийні машини варто лише в режимі повного завантаження.
При пранні, за можливості, слід встановити нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури. Також потрібно надати перевагу природному сушінню.

• Залишати мінімум приладів у режимі «сон». Прилади у режимі «сон» продовжують споживати електроенергію.

• Не слід залишати прилади, що працюють від акумулятора (мобільні телефони, ноутбуки тощо), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
Це допоможе не лише заощадити кошти, а й продовжити термін експлуатації приладів.

• Потрібно регулярно обслуговувати електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо)
До прикладу, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії пилососа збільшуються на 40%.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin